Sacchi: Real to grupa wielkich gwiazd, ale nie zawsze tworzą drużynę

Arrigo Sacchi, były dyrektor sportowy Realu Madryt powiedział ,że zmiana trenera jaka dokonała się w tym sezonie, czyli zastąpienie Ancelottiego Benítezem, nie ustabilizowała się jeszcze na poziomie techniczno-taktycznym jak i ludzko-psychologicznym. Sacchi w komentarzu opublikowanym w La Gazzetta dello Sport podkreślił, że wierzy iż więź pomiędzy kibicami, a Benítezem,  jeszcze się nie wytworzyła, podobnie na linii trener-prezes.

Bazując bardziej na jakości zawodników niż na grze zespołowej, technika musi być jak najlepsza, bez wpływania na przywództwo piłkarzy. Real Madryt to grupa gwiazd, prawdopodobnie najlepsza na świecie, ale nie zawsze tworzą drużynę.

Arrigo Sacchi uważa, że w klubie jeszcze nie przyzwyczaili się do pracy z Benítezem. W swojej analizie podkreśla również brak obrony ze strony klubu, w niektórych sytuacjach. Włoch odniósł się również do meczu Realu z Romą:

Roma musi grać z komputerową dokładnością oraz starać się zmianami stylu gry zaskoczyć obronę, która nie zawsze jest wspierana przez pomocników i napastników.