Sanchis: Nie usprawiedliwam Isco

alPo tym jak Barcelona złożyła oficjalną skargę do odpowiednich władz, Manolo Sanchis odniósł się do komentarzy, które wygłosił w stacji radiowej Cadena Cope podczas El Clasico.

Mam zamiar wytłumaczyć swoją opinię. Nie mam zamiaru namawiać kogoś do zmiany zdania. Chce tylko przedstawić swój punkt widzenia.

W żaden sposób nie usprawiedliwiam zachowania Isco. Doceniam natomiast to, że przeprosił za swoje zachowanie, niewielu byłoby na to stać.

Chcę również podkreślić swoje zdanie na temat umiejętności Neymara. Jest bardzo dobry, w tej chwili ma niesamowitą formę, jednak czym innym jest jego zachowanie na boisku.

Kilku zawodników świetnie się zaprezentowało w Klasyku, jak Iniesta, który otrzymał owację od publiczności, gdy opuszczał boisko. To świadczy o kibicach Realu Madryt, nie wszędzie dzieją się takie rzeczy. Podczas spotkania wiele razy nie podobało mi się zachowanie Neymara. Dobrze mogę się wypowiedzieć jedynie o jego grze.

Wiem jak to jest na boisku. Jest napięcie, walenie serca i gesty, które można różnie interpretować. Właśnie dlatego zostałem zapytany o komentarz do tej akcji. Wiedziałem, że tak mogło się to skończyć. Czy to usprawiedliwienie dla Isco? Nie. Po prostu, ci którzy grali wiedzą, że pewnych rzeczy czy gestów powinno się unikać. Takie jest moje zdanie.