Simonyan: „Czeryszew powinien znaleźć sobie klub w Rosji.”

Nikita Simonyan, legendarny napastnik Spartaka Moskwa i wiceprezes Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej, zaleca Dienisowi Czeryszewowi dołączenie właśnie do jego byłej drużyny lub innego klubu w Rosji.

Dienis musi grać więcej, być częścią wyjściowej jedenastki. Zwłaszcza teraz kiedy Mistrzostwa Europy są coraz bliżej. Moim zdaniem powinien znaleźć sobie w klub Rosji, na przykład Spartak. Jako fan tej drużyny byłbym wniebowzięty, gdybym mógł oglądać go w czerwono-białych barwach. Jednak decyzja zależy od Czeryszewa.

Rosjanin ma ciężki sezon pod wodzą Beníteza. Przez jego występ w meczu z Cádiz, Królewscy zostali zdyskwalifikowani z rozgrywek Pucharu Króla, ponieważ Dienis nie był uprawniony do gry w tym spotkaniu.

Ojciec Czeryszewa, Dmitri ostatnio skrytykował trenera Realu Madryt za ściągnięcie Dienisa z wypożyczenia, gdzie występował regularnie, tylko po to, aby posadzić go na ławce w Madycie.

Tymczasem trener Villarealu, Marcelino wyraził chęć sprowadzenia Rosjanina z powrotem na El Madrigal. Usługami zawodnika jest zainteresowanych kilka klubów, między innymi Liverpool.

Miesiąc temu piłkarz wypowiedział się na temat powrotu do Madrytu i relacji z trenerem:

Wszystko co robię jako piłkarz ma na celu rozwój. Wróciłem do Realu i wcale tego nie żałuję. Nie mam problemu z trenerem, to nie prawda, chociaż czasem nie możemy się porozumieć.

Selekcjoner reprezentacji Rosji, Leoni Slutsky również skomentował całą sprawę, wyrażając poparcie dla zawodnika:

Cały czas jesteśmy w kontakcie z Dienisem. Zwłaszcza dlatego, że to nasz jedyny zawodnik, który gra w topowym klubie. Nie powinniśmy zamykać drzwi do reprezentacji piłkarzom, którzy próbują szczęścia w wielkich, europejskich klubach. Nawet jeżeli Czeryszew nie ma zbyt wielu okazji do gry to sam fakt, że jest w Madrycie świadczy o jego jakości.