Sky Sports: Real Madryt jest zdecydowany sprowadzić Davida De Geę

Embed from Getty Images

Real Madryt nie rezygnuje z walki o pozyskanie utalentowanego bramkarza Manchesteru United, Davida de Gei – informuje Sky Sports. Bramkarz Czerwonych Diabłów pozostaje jednym z priorytetów transferowych Królewskich na najbliższe lato.

Królewscy chcieli sprowadzić Hiszpana w trakcie ostatniego dnia letniego okienka transferowego,  jednak odpowiednie dokumenty nie zostały złożone na czas. Incydent ten wywołał wiele zamieszania wokół osoby De Gei, jednak już we wrześniu Hiszpan podpisał nowy czteroletni kontrakt z Manchesterem i wydawało się, że saga transferowa z jego udziałem dobiegła końca. Wprost przeciwnie, Madryt jest zdecydowany ponownie sprowadzić Davida De Geę po fiasku, jaki zanotowano ostatniego lata. Głównymi powodami mają być wysoka forma i nieprzeciętne umiejętności bramkarza.

Angielscy dziennikarze dowiedzieli się, że włodarze hiszpańskiego klubu chcą sprawić, by to sam zainteresowany uzyskał zgodę na swoje przenosiny do Madrytu. Los Blancos mają zaoferować bramkarzowi kwotę 8,4 mln funtów za samo dołączenie do ich klubu, a także mogą przygotować dla niego 6-letnią umowę, zgodnie z którą 25-latek zarabiałby 9 mln funtów rocznie. Po podliczeniu obydwu kwot, jeżeli De Gea przeniósłby się latem na Santiago Bernabéu, po wypełnieniu okresu umowy zarobiłby w sumie około 70 mln funtów.