SoyMadridista: Cristiano w Realu do 2020 roku

Cristiano Ronaldo zakończy swoją karierę w Madrycie. Portugalczyk nie przeniesie się do PSG, nie wróci do Manchesteru United, ani nie skorzysta z żadnej innej oferty. Cristiano i klub rozpoczęli negocjacje w sprawie nowego kontraktu, który miałby obowiązywać do 2020 roku i gwarantowałby najlepszemu strzelcowi w historii Realu Madryt zarobki rzędu 20 milionów euro za sezon.

Reprezentant Portugalii trafił do Madrytu w 2009 roku, a we wrześniu 2013 przedłużył swoją umowę. Nowy kontrakt związał Cristiano z Realem do 2018 roku i zapewnia przychód w okolicach 18 milionów euro. Mimo krytyki jaka spada na Ronaldo w tym sezonie, działacze Królewskich zawsze uważali go za jedno z najważniejszych aktyw – zarówno na boisku jak i na rynku, gdzie promuje markę Realu Madryt. Mimo ofert z innych klubów 31letni piłkarz zawsze był przekonany, że przygodę z wielką piłką skończy jako piłkarz Los Blancos.

Jorge Mendes, agent Ronaldo, do znudzenia powtarza, że Portugalczyk zakończy karierę w Madrycie. To właśnie rodak Cristiano od początku doradzał mu i zachęcał go do pozostania w Realu. Jeśli obie strony osiągną porozumienie, to zawodnik z „7” na koszulce spędzie w drużynie z Bernabéu jedenaście lat, a na ten moment w 323 meczach strzelił aż 338 goli.