Sport Bild: Królewscy walczą z United o Ricardo Rodrigueza

 

Real Madryt ma konkretny cel na letnie okienko transferowe: wzmocnić lewą obronę. Jednym z kandydatów na tą pozycję jest piłkarz Wolfsburga, Ricardo Rodriguez, o którego, jak donosi Sport Bild, Królewscy będą musieli stoczyć batalię z Manchesterem United. Obie strony wykazują bowiem ogromne zainteresowanie sprowadzeniem zawodnika.

Los Blancos mają dwie albo trzy pozycje, na których będą chcieli wzmocnić się po sezonie. Jedną z nich jest wcześniej wspomniana lewa obrona, gdzie aktualnie króluje Marcelo. Brazylijczyk nie ma z kim rywalizować o miejsce w składzie i zazwyczaj spisuje się świetnie, ale każda jego kontuzja jest przekleństwem dla całego sztabu szkoleniowego, bo nie ma dla niego żadnego zmiennika.

Ricardo Rodriguez obecnie jest piłkarzem Wolfsburga i reprezentacji Szwajcarii, a w wieku 23 lat jest już jednym z najbardziej upragnionych i poszukiwanych przez inne zespoły defensorów w Europie. Według Sport Bild, Realowi nie uda się jednak szybko załatwić tego transferu, bo trudnym rywalem Królewskich będą Czerwone Diabły.

Na Old Trafford są bardzo zainteresowani młodym lewym obrońcą i pieniądze nie grają dla nich większej roli. Ponadto, trenerem United prawdopodobnie zostanie Mourinho, który na pewno będzie chciał wzmocnić się przed nowym sezonem i odświeżyć kadrę. Walka o Ricardo Rodrigueza może potrwać więc bardzo długo, ale Real wie jedno: musi sprowadzić piłkarza na lewą obronę, by uniknąć problemów w razie jakiegokolwiek urazu Marcelo.