Sport: Pérez szykuje wietrzenie szatni

Florentino Pérez naoglądał się wystarczająco dużo „wyczynów” piłkarzy Realu Madryt w minionym roku i już planuje przygotowania do następnego sezonu. Prezes Królewskich chce zmienić szkielet drużyny i radykalnie zmienić swoją politykę prowadzenia drużyny. 

Sternik Realu rozważa pożegnanie się aż z dziesięcioma osobami z obecnej pierwszej drużyny. Na pierwszy ogień ma iść Rafa Benítez. Wydaje się że dni hiszpańskiego trenera są policzone, a każda następna porażka może być dla Rafy ostatnią w Realu.

W ostatnim programie „El Chiringuito” dziennikarz Pipi Estrada zapowiedział, że działacze chcą uzyskać na sprzedaży zawodników aż 200 milionów euro, które zostałyby zainwestowane w przebudowę drużyny. Dla prezesa nazwiska nie grają roli, a swojej przyszłości nie mogą być pewni Cristiano Ronaldo, Benzema, Kroos, Keylor Navas, Jesé, Isco, Arbeloa czy Czeryszew. Jeśli pojawi się oferta na poziomie 40 milionów euro to klub chętnie odda nawet Sergio Ramosa.

Cristiano Ronaldo swoje w Madrycie zrobił. Ma już 31 lat i coraz trudniej mu znaleźć motywację do jak najlepszej gry w każdym meczu. Florentino liczy, że klub zarobiłby na transferze Portugalczyka 60 milionów euro, a sam piłkarz mógłby wrócić „na stare śmieci”, do Manchesteru United.

Nie od dziś wiadomo, że hiszpański biznesmen otacza specjalną troską Karima Benzemę. Jednak ostatnie wydarzenia z Francuzem w roli głównej miały sprawić, że nawet on nie ocaleje. Podobny los jak Cristiano i Karima czekałby Kroosa, Isco czy Keylora Navasa, który zostałby zastąpiony przed Davida De Geę.

Nowy kontrakt dla Ramosa miał sprawić, że Hiszpan następne lata spędzi w stolicy Hiszpanii. Pérez uważa go jednak za „przywódcę” opozycji w szatni i chętnie by się go pozbył. Jesé, Arbeloa i Czeryszew są kompletnie pomijani i w klubie na nich nie liczą.

W kwestii transferów do klubu Florentino miał już poinstruować swoich pomocników. De Gea, Lewandowski i Hazzard mają być trzema filarami nowej drużyny, która będzie miała na celu zdominowanie Barcelony.