SportBild: Zidane nie chce Aubameyanga

Embed from Getty Images

Francuz może sprawić, że Aubameyang nie zrealizuje swojego marzenia o grze na Bernabéu – donosi dziś niemiecki dziennik sportowy.

Oczywistym powodem, dla którego Gabończyk nie może dołączyć do hiszpańskiego klubu w tym oknie transferowym, jest sankcja FIFA. Jednak po wielu rozmowach nt. ewentualnego transferu Aubameyanga do Realu Madryt okazuje się, że przeszkodą może być także osoba samego trenera Królewskich – Zinedine’a Zidane’a.

Jak donosi dziś niemiecki SportBild, Zidane nie naciska na transfer gabońskiego napastnika. Nazwisko zawodnika Borussi zostało wspomniane na spotkaniu, na którym przedstawiono plany przyszłych ruchów Realu Madryt na rynku transferowym, jednak francuski trener uważa, że ta pozycja jest dobrze obstawiona. Ponadto, Zizou uważa, że drużyna nie potrzebuje gracza o takim profilu. To sprawia, że inne kluby chętnie ustawią się w kolejce po Gabończyka.

Pierre-Emerick nigdy nie ukrywał, że jego marzeniem jest gra w zespole Los Blancos. Wiele razy mówił o obietnicy złożonej swojemu dziadkowi (który pochodził z prowincji Ávila w Hiszpanii) – że kiedyś założy białą koszulkę. 27-letni Aubameyang jest o dwa lata młodszy od Benzemy i teoretycznie nadal ma czas, by dotrzymać danego słowa. Przykładowo, Ruud Van Nistelrooy przeniósł się do stolicy Hiszpanii w wieku 30 lat.

Kontrakt Gabończyka z Borussią Dortmund wygasa w 2020 roku, ale zawodnik już teraz nie może narzekać na brak ofert. Chińskie zespoły marzą o sprowadzeniu go, dzięki czemu stałby się najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie z pensją na poziomie 41 milionów euro rocznie. Jednak, jak twierdzi SportBild, Aubameyang odrzuca opcję przeniesienia się do Azji.

Jeśli ostatecznie Real Madryt nie wyrazi chęci sprowadzenia go do siebie, Auba rozważy przejście do PSG lub Manchesteru City.