Sukcesy Realu po zwolnieniu trenera w trakcie sezonu

Zwolnienie trenera w połowie sezonu wydaje się być porzuceniem wszystkich przedsezonowych celów. Jednak historia Realu Madryt mówi co innego. Królewscy wygrali w swojej historii dwa Puchary Europy i tyle samo razy tryumfowali Lidze po zwolnieniu szkoleniowca w środku sezonu.

Pierwszy taki przypadek miał miejsce w sezonie 1954/1955. Po zwolnieniu z posady Enrique Fernándeza jego miejsce zajął José Villalonga. Królewscy pod okiem nowego trenera już w pierwszym sezonie zwyciężyli ligowych rywali, a w następnych sezonach zdobywali dwukrotnie Puchar Europy.

Fleitas Solich został zwolniony w 1959 roku, a Los Blancos w tamtym sezonie zdobyli swój piąty Puchar Europy z Miguelem Muñozem na ławce. To właśnie z byłym piłkarzem Królewskich na ławce rozpoczęła się wielka dominacja Realu Madryt.

Luis Molowny także może zapisać na swoim koncie zwycięstwo w krajowych rozgrywkach po przejęciu drużyny w trakcie sezonu. Ostatnim takim trenerem był Vicente del Bosque. W listopadzie w 1999 roku Lorenzo Sanz podziękował za współpracę Johnowi Benjaminowi Toshackowi. Po bardzo trudnych początkach drużyna pod wodzą del Bosque zdobyła w Paryżu ósmy Puchar Europy.

Zwycięstwa rodzą się w bólach, nie ma przepisu na tryumf. Oby tym razem karta znów była po stronie Realu Madryt.