Sullivan: Byliśmy o krok od zatrudnienia Beníteza

Dwie godziny, tyle zabrakło, aby Rafa Benítez w obecnym sezonie prowadził nie Real Madryt, a West Ham. W rozmowie ze Sky Sports, współwłaściciel angielskiego klubu, David Sullivan przyznał, że wszystko włącznie z kontraktem było już ustalone, zabrakło jedynie podpisu Hiszpana.

Od finalizacji umowy dzieliły nas dwie godziny i wtedy pojawił się Madryt. Wszystko było już ustalone. Chcieliśmy sprowadzić trenera z najwyższej półki, ze sporym doświadczeniem, ale na przeszkodzie stanął Real Madryt. Rafa Benítez to świetny trener, niezależnie od tego co się teraz mówi. Jestem pewien, że znakomicie poradziłby sobie w naszym klubie.

Koniec końców nie doszło do porozumienia, ponieważ w ostatniej chwili wpłynęła oferta z Madrytu. Rafa Benítez zdecydował się ją przyjąć, jak mówił na prezentacji było to jego marzenie. Ostatecznie szkoleniowcem West Hamu został Chorwat, Slaven Bilić. Sullivan dodał również, że po fiasku rozmów z Benítezem, starał się zatrudnić Kloppa, jednak ostatecznie jest zadowolony z obrotu spraw.