Sześć najgorszych transferów Florentino Péreza

Embed from Getty Images

Prezydent Realu Madryt, wydał prawie 200 mln euro na zawodników, którzy okazali się nietrafionymi transferami.

Kaká:
Był to pierwszy transfer Florentino w drugim etapie jego kadencji w Madrycie. Brazylijczyk grał w Milanie, a Florentino wyciągnął go z włoskiego klubu za 67 mln euro. Kaká zagrał tylko 33% wszystkich możliwych minut na boisku w barwach Los Blancos. Kontuzje uniemożliwiły Brazylijczykowi rozwinięcia skrzydeł w Madrycie. Główną przyczyną była kontuzja kolana, której odniósł na Mundialu 2010. W ciągu czterech lat w Madrycie, Kaká rozegrał w barwach Królewskich 120 meczów, strzelając 29 bramek oraz zaliczył 39 asyst, podczas gdy w Milanie jego statystyki wyglądały zdecydowanie lepiej. Brazylijczyk w barwach włoskiego klubu rozegrał 307 meczów, strzelając 104 bramki oraz zaliczył 53 asysty. W 2013 roku, Real Madryt sprzedał Kakę do Milanu.

Asier Illaramendi: 
W lecie 2013 roku Florentino Pérez zapłacił za Asiera Illaramendiego 38,9 mln euro. Hiszpan rozczarowywał swoją grą w Madrycie. Ancelotti przestał mu ufać. W barwach Los Blancos Illara rozegrał 90 meczów, strzelając 3 gole oraz zaliczył jedną asystę. Latem ubiegłego roku Królewscy sprzedali Illaramendiego do Realu Sociedad.

Lucas Silva:
W styczniu ubiegłego roku, Real Madryt ściągnął z Cruzeiro Lucasa Silvę za 14 mln euro, a latem ubiegłego roku Brazylijczyk został wypożyczony do Olympique Marsylii, w której rozczarowuje. Silva rozegrał w Marsylii 27 meczów. Francuski klub chciał skrócić wypożyczenie zawodnika. Lucas Silva w barwach Królewskich zagrał zaledwie w dziewięciu meczach (spędził na boisku 428 minut).

Danilo: 
Florentino zapłacił za Danilo 31,5 mln euro. Cena, jaką zapłacił Real Madryt za Brazylijczyka jest zdecydowanie za wysoka. Danilo nie przekonuje swoją grą w tym sezonie. Pod wodzą Beníteza obrońca Królewskich był podstawowym gaczem, lecz wraz z przybyciem Zidane’a, Danilo przegrywa rywalizację w składzie z Carvajalem. Brazylijczyk w tym sezonie w barwach Los Blancos rozegrał 14 meczów, strzelając dwa gole oraz zaliczył jedną asystę.

Wálter Samuel: 
W 2004 roku Real Madryt ściągnął z Romy Wáltera Samuela za 25 mln euro. W Madrycie grał bardzo słabo, wręcz rozczarowywał. Samuel grał w Realu Madryt zaledwie przez rok. Argentyńczyk rozegrał w barwach Los Blancos 40 meczów, strzelając dwa gole oraz zaliczył jedną asystę. W czerwcu 2005 roku Królewscy sprzedali go do Interu Mediolan.

Jonathan Woodgate: 
W tym samym sezonie co Samuel, na Santiago Bernabéu został sprowadzony Jonathan Woodgate. Królewscy zapłacili za niego 22 mln euro. Podobnie jak Samuel, Woodgate rozczarowywał swoją grą. Anglik w ciągu trzech lat spędzonych w Madrycie rozegrał 14 meczów, strzelając jednego gola, międzyczasie był wypożyczony na rok do Middlesbrough, po czym w 2007 roku klub z Championship kupił Jonathana za 9,6 mln euro.