Sześciu madridistas w TOP 20 Ligi Mistrzów

Embed from Getty Images

Sześciu madridistas znalazło się w TOP 20 legend Ligi Mistrzów – zestawienia przygotowanego przez Goal. Pięciu z nich znalazło się w ścisłej dziesiątce: Raúl, Seedorf, Zidane i Casillas. Roberto Carlos uplasował się poniżej 10. miejsca.

Raúl González

Tuż za Maldinim i Messi uplasował się Raúl – pierwsza prawdziwa gwiazda Ligi Mistrzów. Zadebiutował w tych rozgrywkach w wieku 18 lat w 1995 roku i zdobył rekordową liczbę 71 bramek. Osiągnięcie to byli w stanie pokonać tylko Ronaldo i Messi. Ponadto zdobył trzy tytuły Ligi Mistrzów z Realem Madryt oraz dotarł do półfinału rozgrywek w barwach Schalke w sezonie 2010/11.

Clarence Seedorf

Czwartym zawodnikiem w tym zestawieniu jest Seedorf. Pomocnik jest jednym piłkarzem, który zdobył Ligę Mistrzów grając w trzech różnych klubach: Ajaksie, Realu Madryt i Milanie. Holender pomógł zakończyć posuchę Królewskich w Champions League w 1998 roku, kiedy to pokonali Juventus w finale w Amsterdamie w 1998 roku.

Cristiano Ronaldo

Cristiano znalazł się na ósmej pozycji w tym zestawieniu. Portugalczyk zdobył 88 goli w 121 meczach Ligi Mistrzów. Rozgrywki wygrał dwukrotnie – z United w 2008 roku i z Realem Madryt przeciwko Atlético w 2014 roku. W tym sezonie pobił kolejny rekord, został pierwszym piłkarzem, który osiągnął dwucyfrową liczbę bramek w fazie grupowej. Ronaldo do siatki rywali trafiał aż 11 razy.

Zinédine Zidane

Numerem dziewięć jest obecny trener Realu Madryt. W Lidze Mistrzów grał także w barwach Juventusu, ale tam nie osiągał swoich największych sukcesów w tych rozgrywkach. Będąc w Realu Madryt odcisnął swoje piętno w Champions League. Francuz strzelił jedną z najpiękniejszych bramek w historii, a było to w finale z Bayerem Leverkusen w 2002 roku.

Iker Casillas

Casillas zamyka TOP 10 najlepszych piłkarzy w historii Ligi Mistrzów. Nikt nie rozegrał w tych rozgrywkach więcej meczów od Hiszpana (156). Obecny bramkarz ostatnie sukcesy w Champions League osiągnął z Realem – La Décima w roku 2014. Teraz gra w Portugalii, ale jego nazwisko zawsze będzie kojarzone z klubem z Hiszpanii.

Roberto Carlos

Na pozycji dziewiętnastej znalazł się jeden z najlepszych bocznych obrońców nie tylko w historii Realu Madryt, ale i całej piłki nożnej. Roberto Carlos, bo o nim mowa, słynął z niebywałej siły w lewej nodze. Trzykrotnie zdobywał Ligę Mistrzów z Realem Madryt. Przez 11 lat gry w tym klubie zdobył 17 goli w tych rozgrywkach.