Szymon Marciniak poprowadzi wtorkowy hit w Madrycie

Embed from Getty Images

Szymon Marciniak został wybrany przez UEFA sędzią wtorkowego meczu pomiędzy Realem Madryt i Tottenhamem. Spotkanie to nie tylko będzie wielkim widowiskiem piłkarskim, ale też szansą na utrzymanie pierwszego miejsca w grupie przez Królewskich.

Ci, którzy pamiętają Polaka ze swoich dwóch poprzednich wizyt na Santiago Bernabéu, nie wahają się porównać go z Antonio Mateu Lahozem. Obaj mają podbny styl, nie lubią brutalnej gry i jakichkolwiek niesportowych zachowań ze strony zawodników. Jedyną różnicą jest to, że nie jest tak rozmowny, jak wspomniany wcześniej hiszpański sędzia.

Marciniak rozpoczął swoją karierę jako półamatorski zawodnik Wisły Płock. Następnym jego miejscem było Core, centrum wychwytywania przyszłych gwiazd arbitrażu. Był tam szczególnie promowany przez legendarnego Anglika Davida Elleraya.

Polski sędzia w przeszłości sędziował też spotkanie Sevilli. Natomiast w poprzednim sezonie Ligi Mistrzów sędziował pierwszy mecz PSG z Barceloną, Paryżanie wygrali wtedy 4:0. Prowadził także spotkanie Juventusu z Barceloną. Tak samo jak w poprzednim meczu goście z Hiszpanii przegrali 3:0.

Jest więc jasne, że doskonale zna hiszpański futbol i pewnie nikt nie jest zaskoczony decyzją podjętą przez UEFA. Sam Antonio Mateu Lahoz, sędzia międzynarodowy i kandydat do reprezentowania hiszpańskich sędziów na Mistrzostwach Świata, popierał ten wybór.