To oni ukształtowali Zizou jako trenera

Marcelo Lippi, Carlo Ancelotti, Marcelo Bielsa, Vicente del Bosque, Aimé Jacquet oraz Pep Guardiola mają wszystko co teraz uczyniło Zinédine’a Zidane’a trenerem Realu Madryt.

Zidane pierwszy podgląd na pracę trenera miał w rodzinnej Francji pod wodzą swojego trenera, ale pierwszym człowiekiem, który zrobił wrażenie na urodzonej w Marsylii gwieździe był Marcelo Lippi w Juventusie. Podczas swojego pięcioletniego pobytu w Turynie Zizou cieszył się z jednych z najszczęśliwszych momentów w swojej karierze. Wygrywał tam praktycznie wszystko: liga włoska, Puchar Włoch, Superpuchar Europy oraz Puchar Interkontynentalny.

W 1998 roku był częścią Les Bleus – drużyny, która wtedy poznała smak zwycięstwa w Mistrzostwach Świata rozgrywanych we własnym kraju pod wodzą Aimé’a Jacquet’a, który w drodze do chwały przeciwstawił się mediom. Kolejna lekcja od której Zidane’a mógł się wiele nauczyć.

Późniejszy menedżer Juventusu – Carlo Ancelotti odegrał fundamentalną rolę w rozwoju Zizou jako trenera pokazując mu sposób zarządzania drużyną podobny do tego jaki wykorzystywał w swojej pracy późniejszy trener Francuza Vicente del Bosque. To również, praca przy boku Włocha zdecydowała o tym, że postanowił on być trenerem Castilli.

W grudniu 2014 roku Zidane był gościem na boisku treningowym Olympique Marsylia, gdzie obserwował metody szkoleniowe charyzmatycznego trenera Marcelo Bielsy.

W lutym 2015 roku podczas swojej drugiej wizyty w celu obserwacji metod trenerskich udał się do Monachium, gdzie tam mógł zobaczyć Pepa Guardiolę w akcji. Francuz był szczególnie zainteresowany wysokim pressingiem i posiadaniem piłki – stylem gry stosowanym przez Katalończyka w Barcelonie i Bayernie. Po tej wizycie Zizou wrócił do Madrytu pełen entuzjazmu.

Jako dziecko Zidane’a moża było znaleźć na ulicach jego dzielnicy w Marsylli świętującego zwycięstwo w meczach wraz ze swoimi kolegami poprzez podniesienie trofeum wykonanego z papieru. Dzisiaj przed tym chłopcem stoi nowe i prawdziwe już wyzwanie – poprowadzić Real Madryt do podniesienia jedenastego Pucharu Europy w roli pierwszego trenera Królewskich tak jak zrobił to 24 maja 2014 roku unosząc La Décimę wraz z Carlo Ancelottim.