Trzy gole i kolejny rekord Cristiano

Obsesja Cristiano na punkcie osiągnięć zarówno indywidualnych jak i drużynowych jest ogromna, teraz Ronaldo może zdobyć kolejny do swojej kolekcji – samodzielny rekord bramek w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

 

W obecnej edycji Ligi Mistrzów Portugalczyk trafił do bramki rywala siedmiokrotnie, jego najlepszy rezultat zatrzymał się na 9 golach w sezonie 2013/14. Tyle samo w swoim dorobku ma Luiz Adriano, który wyrównał rekord Portugalczyka w edycji z 2014/15 roku. Drugie miejsce zajmuje Ruud van Nistelrooy, z dorobkiem ośmiu goli z sezonu 2004/05. Do pobicia rekordu Ronaldo potrzebuje strzelenia trzech bramek w spotkaniu przeciwko Malmö, jednak nie jest to takie łatwe, ponieważ Cristiano nie jest obecnie w najlepszej formie, a do tego musi przystosować się do nowej roli na boisku, którą znalazł mu Benitez. Mimo wszystko zdobył w tym sezonie 17 goli w 19 meczach – 10 w la liga, a siedem w Champions League.

Liga Mistrzów to ulubione zawody dla Cristiano, w których jest najlepszym strzelcem w historii z 84 bramkami na koncie oraz najlepszym strzelcem danego sezonu z 17 golami w dorobku bijąc rekord Messiego Van Nistelrooy’a i Altafiniego.