HalaMadrid.pl

Udane zakończenie fazy grupowej. Real pokonuje BvB!

W 6. kolejce Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał Borussie Dortmund 3:2 (2:1). Do bramki Królewskich trafiali Mayoral, Ronaldo i Vázquez, zaś dla gości dwukrotnie trafiał Aubameyang. Poniżej zapis najważniejszych wydarzeń na boisku:

8′ Pierwsza groźna sytuacja wykorzystana przez Real Madryt! Ronaldo podał do Isco, ten dośrodkował w stronę Mayorala, a młody Hiszpan podcięciem trafił do siatki Borussi. 1:0!

12′ Zrobiło się 2:0! Niesamowity początek Królewskich. Ronaldo z linii pola karnego nie dał szans Burki’emu na skuteczną interwencje. 9 gol Portugalczyka w tej edycji Ligi Mistrzów.

16′ Theo faulowany przez Bartre i Hiszpan dostał żółtą kartkę.

35′ Groźna sytuacja Aubameyanga! Gabończyk znalazł się w polu karnym, jednak z 8 metrów posłał piłkę obok bramki.

38′ Varane na chwile przysiadł na murawie i po chwili został zmieniony przez Asensio.

42′ To powinno być 3:0! Mayoral doszedł do sytuacji i o centymetry minął prawy słupek bramki Borussi.

43′ 2:1! Schmelzer przejął piłkę i idealnie dośrodkował na głowę Aubameyanga. Gabończyk z zimną krwią trafił do siatki i zdobył gola kontaktowego.

Do przerwy Real atakował i zdołał zdobyć dwie bramki przekonywujące o przewadze w pierwszych 45 minutach. Przed przerwą kontaktową bramkę zdołał zdobyć Aubameyang.

48′ Aubameyang wyrównał. Masa błędów w defensywie Królewskich. Piłka trafia do Gabończyka, ten pierw trafia w Navasa, jednak po dobitce napastnik Borussi przelobował Kostarykanina.

52′ Real powinien wyjść na prowadzenie! Błąd w defensywie Borussi, piłkę przejął Isco, podał do Ronaldo, a CR7 nieznacznie chybił. To powinien być gol!

58′ Kova kończy udział w dzisiejszym spotkaniu. W jego miejsce Ceballos.

64′ Próbował uderzyć Ceballos, jednak strzał obok słupka.

65′ Były piłkarz Realu, Nuri Sahin opuścił boisko. W jego miejsce Waigl.

70′ Llorente za Isco.

77′ Ładna akcja Realu, jednak Ronaldo nie miał z czego uderzyć na bramkę Burki’ego.

79′ Ronaldo trafił do bramki, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego liniowego.

80′ Toprak zastąpił kontuzjowanego Bartre.

82′ Real ponownie na prowadzeniu! Piąstkował piłkę Burki, ta spadła na głowę Theo, który zgrał głową do Vázqueza, a Hiszpan pięknym strzałem z woleja wyprowadza Real na prowadzenie.

88′ Znakomita akcja Kagawy. Japończyk zwiódł kilku rywali, jednak nie trafił w bramkę.

90′ Blisko gola Llorente. Pełno miejsca miał młody Hiszpan, jednak nie trafił do bramki.

90+1′ Yarmolenko wchodzi za Kagawe. Dziwna zmiana w ekipie gości.

Mecz Królewskich z BvB obfitował w wiele defensywnych błędów, przez co widowisko mogło się podobać. Real atakował, utrzymywał się przy piłce i mimo braku przekonywującego zwycięstwa podopieczni Zidane’a mogą być z siebie dumni.

Real Madryt – Borussia Dortmund 3:2 (2:1).