Valdano: Benítez musi walczyć o to, co Ancelotti miał bez wysiłku

Jorge Valdano napisał artykuł dla Récord, w którym mówi o sytuacji Real Madryt, niepewnej pozycji Beníteza oraz błędzie jaki jego zdaniem, popełnił klub zwalniając Ancelottiego.

Stosunek szatni do Ancelottiego:

Piłkarze słuchali Carlo, dobrze go rozumieli, a polecenia Beníteza wykonują jak żołnierze. To nie jest to samo. Florentino sporo zaryzykował zwalniając człowieka, który zyskał uznanie wśród piłkarzy. Bardzo ciężko sprawić, żeby grupa takich piłkarskich gwiazd pokochała trenera.

Benítez:

Rafa musi walczyć, aby zyskać to, co Ancelotti osiągał bez wysiłku. Dla Beníteza to spore wyzwanie, ponieważ przez to odbiór jego osoby jest raczej chłodny.

Ścieżka do naśladowania:

Przywrócić drużynie ducha zespołu. Pomysł Beníteza musi zagwarantować drużynie zwycięstwa, gole dla Cristiano i widowisko dla fanów…jednak przede wszystkim, co najważniejsze wyniki. Jednak jest to coś czego w futbolu zagwarantować nie można. Jest to jeszcze trudniejsze, kiedy ma to osiągnąć osoba, pomysł czy zestaw wartości niezgodne z tym co w szatni określa się ‘dumą z przynależności’.

Wymagający klub:

Real Madryt to klub o wysokim stopniu profesjonalizmu, który w niektórych przypadkach, podobnie jak u Cristiano, graniczy z obsesją.