Valderrama: James to klasyczna dziesiątka

Embed from Getty Images

Carlos Alberto Valderrama, legenda Kolumbii (111 występów w reprezentacji, 11 bramek) jest zakochany w futbolu Jamesa i wykorzystuje każdą okazję, aby go pochwalić.

„Jest bardzo mało klasycznych dziesiątek, ponieważ futbol cały czas się zmienia. Utalentowani zawodnicy szukają tej pozycji , ale to bardzo trudne dla piłkarza, który jakby znika. Trzeba grać bardzo dobrze. James to mój następca. W Kolumbii nie było po mnie klasycznej dziesiątki, aż pojawił się James”.

W zeszłym tygodniu, El Pibe bronił swojego rodaka przed krytyką jaka dotknęła go w ostatnich miesiącach, ze względu na jego wagę. „Problemem Jamesa nie był nadmiar tłuszczu, który wszyscy mu wytykali. Na szczęście przyszedł nowy trener i James ma już 3 asysty i bramkę. W swoim pierwszym sezonie zanotował 18 goli i 20 asyst. On nie rozumiał się z Benitezem”.

Valderrama zawsze deklarował podziw dla umiejętności Jamesa. O transferze swojego rodaka do Realu Madryt za 80 milionów euro powiedział: „James pokazał się bardzo dobrze na Mundialu. Wyróżnił się na tle bardzo dużej grupy zawodników. Już osiągnął wiele, a wciąż jest młody, jeszcze dużo przed nim. Real po prostu zapłacił za niego tyle ile jest wart”. Valderrama to idol Jamesa, zawodnik Real przyznał to podczas zeszłorocznej wizyty El Pibe w Valdebebas: „Poznać kogoś takiego jak on, kto był twoim idolem z dzieciństwa, to coś wyjątkowego. Zawsze go podziwiałem i dalej tak będzie. To zaszczyt móc go spotkać. Ja podziwiam jego, a on mnie”.