Vázquez: Jestem tam gdzie zawsze chciałem być

twitter.com(@ellarguero)

Lucas Vázquez podczas zgrupowania reprezentacji Hiszpanii udzielił wywiadu dla radia Cadena SER. Nie zabrakło oczywiście pytań związanych z Realem Madryt.

„Wezwanie Lopeteguiego mnie zaskoczyło. Miałem plany na te dni, ale cieszę się, że zostałem powołany. To nigdy nie może wkurzać. Ominęła mnie z tego powodu podróż, ale nie ma żadnego problemu. Informację o powołaniu dostałem będąc w centrum Madrytu. Szybko wróciłem do domu po buty i pojechałem na zgrupowanie.”

„Dorastałam oglądając drużynę zwycięską, która wygrała dwa Mistrzostwa Europy i Mundial. To dla mnie wielka rzecz grać z jednym z bohaterów tamtych lat, Davidem Villą.”

„Bernabéu jest bardzo wymagające, wiedzą to wszyscy, którzy grają w Realu Madryt, ale myślę, że jakość graczy naszej reprezentacji zmieni gwizdami oklaski.  Oby fani nie gwizdali na Piqué. On broni barw kraju, dla którego gramy. Ten mecz w Włochami ma być świętem piłki nożnej. Gra na Bernabéu sprawia, że ​​czujesz się ważny.”

„Bale jest świetnym graczem, jest ponad wszelką krytyką. Myślę, że chce pracować jak zwykle i to zmienić”

„Fakt, że jakość ma zasadnicze znaczenie dla nas, przynosi ogromne korzyści dla zespołu. Trenujemy codziennie na wysokim poziomie i to zmusza nas do konkurowania ze sobą.”

„Myślę, że jestem tam gdzie chcę być i gdzie zawsze chciałem być. Dla mnie jest to najlepsze miejsce, nie planuję odejścia. Postaram się być jak najlepszy tak, aby trener zawsze uważał mnie za dobrego.”

„O Asensio nie można powiedzieć niczego innego, niż to, że jest spektakularny. Jest na wysokim poziomie, a jeszcze ciągle się uczy. Jest bardzo młody, bardzo skromny, wszystko przychodzi naturalnie. W przyszłości zdobędzie Złotą Piłkę.”

„W ubiegłym roku poziom zawodników w składzie Realu Madryt był ogromnie wysoki, wręcz międzynarodowy. W tym roku odeszli James i Morata, ale jednak dołączył do nas Ceballos oraz inni gracze na niezwykłym poziomie.”

„Mecze bez Cristiano pokazują poziom tej drużyny. To crack, ale my potrafimy wygrywać bez niego ważne mecze, na przykład z Barceloną. To pokazuje, że jeśli kogoś brakuje, to można go bez problemu zastąpić.”

„Nie chcemy porównań z Barceloną z ostatnich lat, ale zauważamy, że jesteśmy w bardzo dobrej dyspozycji. Wierzymy, że potrafimy udźwignąć ciężar gry w piłkę w wielu aspektach.  Jesteśmy bardzo dobrzy i mamy nadzieję, że będziemy to kontynuować.”

„Wiemy, że jesteśmy w Madrycie i mamy grać, aby wygrać wszystkie mistrzostwa. Teraz to marzenie, będziemy ciężko pracować żeby to osiągnąć.”

„Sprzeczka z Modriciem? Nic się nie stało. To się dzieje zawsze, kiedy pojawiają się na boisku emocje.”