Wraca temat Odriozoli

Embed from Getty Images

Álvaro Odriozola ponownie znalazł się na liście zawodników, którymi interesuje się Real Madryt. Przypomnijmy, że o jego transferze do drużyny Królewskich było głośno jeszcze przed odejściem Danilo. Zidane chciał, aby to właśnie młody Hiszpan zastąpił Brazylijczyka.

Do transferu ostatecznie jak wiadomo jednak nie doszło, a Francuski szkoleniowiec postanowił zaufać młodziutkiemu Achrafowi. Mimo tego, że Marokańczyk pracuje bardzo solidnie na treningach oraz pokazał się ze świetnej strony w swoim debiucie w meczu z Espanyolem, problemy zdrowotne, z którymi ostatnio zmagają się obrońcy Królewskich zmuszają włodarzy klubu do przemyśleń. Hakimi jest bardzo młodym zawodnikiem bez doświadczenia w grze na poziomie europejskim i Zidane obawia się, że nie będzie on w stanie udźwignąć odpowiedzialności. Warto zwrócić tutaj uwagę na fakt, że Zizou prowadzi bardzo ostrożną politykę względem młodych zawodników.

I w tym właśnie miejscu wrócił temat pozyskania Álvaro Odriozoli z Realu Sociedad. Co prawda Hiszpan także jest bardzo młodym piłkarzem, lecz ma już doświadczenie w grze na poziomie ligi hiszpańskiej oraz rozgrywek europejskich. Taki zawodnik z pewnością byłby wspaniałą alternatywą dla Daniela Carvajala, który obecnie cierpi na brak poważnej konkurencji na swojej pozycji.

Włodarze Realu Madryt nie są obojętni na dobrą grę Odriozoli w obecnym sezonie i jeszcze baczniej przyglądają się jego poczynaniom. Klauzula Hiszpana, który latem przedłużył kontrakt z Realem Sociedad, w wysokości 40 milionów euro, nie jest dla Królewskich żadną przeszkodą, biorąc pod uwagę przede wszystkim wiek piłkarza.

Większość hiszpańskich mediów donosi, że obrońca trafi do Realu Madryt najwcześniej podczas przyszłorocznego letniego okienka transferowego, jednak pojawiają się głosy, że będzie to zależeć przede wszystkim od sytuacji drużyny oraz dyspozycji Carvajala i Achrafa. Niewykluczone więc, że Odriozola trafi na Santiago Bernabéu już zimą.