Wykluczenie Marcelo okazją dla Theo

Embed from Getty Images

W niedzielę nowy nabytek Realu Madryt, Theo Hernández, być może będzie miał idealną okazję do zademonstrowania swoich umiejętności. W spotkaniu przeciwko Realowi Sociedad zagrać nie będzie mógł Marcelo, który w poprzednim meczu z Levante dostał czerwoną kartkę. Jedynym zagrożeniem dla występu Francuza w podstawowej jedenastce może być Nacho, który już wielokrotnie udowadniał, że jest bardzo wszechstronnym obrońcą.

Nacho już blisko trzydzieści razy grał po lewej stronie defensywy i zawsze pokazywał, że radzi sobie na tej pozycji bardzo dobrze. Wydaje się jednak, że Zinédine Zidane tym razem postawi na swojego rodaka, który jest nominalnym lewym obrońcą. Będzie to idealna okazja do sprawdzenia czy Theo Hernández ściągnięty tego lata z Atlético Madryt jest już na poziomie podstawowego gracza Realu Madryt.

Marcelo jest już trzecim piłkarzem Królewskich, który otrzymał w tym sezonie czerwoną kartkę, mimo że zawodnicy rozegrali dopiero siedem oficjalnych spotkań. Brazylijczyk został wykluczony na jedno spotkanie, chociaż początkowo mówiło się o dwóch kolejkach przerwy dla drugiego kapitana Realu Madryt. Dla Zidane’a będzie to idealna okazja do sprawdzenia swojego nowego gracza.

To będzie dopiero trzeci oficjalny mecz Theo w barwach zespołu z Santiago Bernabéu. Francuz zadebiutował w Superpucharze Hiszpanii przeciwko Barcelonie. Wszedł wtedy z ławki przy stanie 2:0 i 5:1 w dwumeczu na ostatnie piętnaście minut spotkania. Drugi występ zanotował w ostatniej grze z Levante. W obu przypadkach na boisku byli zarówno on jak i Marcelo. W ostatnim ligowym meczu piłkarze mieli się wymieniać pozycjami w trakcie trwania widowiska. Eksperyment jednak nie okazał się udany.

Przeciwko Realowi Sociedad Theo Hernández musi się pokazać z jak najlepszej strony. Królewscy zaliczyli już dwa potknięcia i mają cztery punkty straty do Barcelony. Młody Francuz musi pokazać się z jak najlepszej strony. Tym razem Real Madryt nie może stracić punktów. Remis będzie traktowany w stolicy Hiszpanii jako porażka.