Z Bale’em czy bez Bale’a? Oto jest pytanie…

Embed from Getty Images

Cadena SER przeanalizowało grę Królewskich próbując ocenić jak duży wpływ ma na nią obecność na boisku Garetha Bale’a. Walijczyk, od kiedy przybył do Madrytu w 2013 roku, miał lepsze i gorsze momenty, ale w tym sezonie prezentuje się bardzo dobrze.

Kontuzje Walijczyka zmusiły Zidane’a do zmiany ustawienia. U boku Ronaldo i Benzemy zagrał ostatnio James, ale Francuz już deklarował, że nie ma zamiaru sztywno trzymać się BBC, niemniej zespół sporo zyskuje, kiedy Bale jest na boisku. W Madrycie od czasu Carlo Ancelottiego trwa debata, które ustawienie jest lepsze: 4-3-3 z BBC czy 4-4-2 z czwórką pomocników.

Statystyki nigdy nie kłamią. Real Madryt wygrał dotychczas 19 spotkań, 3 przegrał, a 6 zremisowal. Podczas tych trzech porażek z Barceloną, Sevillą i Villarealem, skrzydłowy wychodził w pierwszym składzie. Bale, ze względu na kontuzje, rozegrał 17 spotkań, w których strzelił 13 bramek z 83 zdobytych przez zespół, co daje 15.6%.

Bale ma bardzo dobre statystyki w tym sezonie, który wydaje się być dla niego najlepszym od transferu, ale nie wiadomo czy utrzyma obecną formę do końca rozgrywek. Ostatnie słowo będzie należało do Zidane’a, który póki co stawia na Waliczyka.