Zadania, które czekają Zidane’a we wrześniu

Embed from Getty Images

Sierpień dobiega końca. Był to niewątpliwie bardzo dobry miesiąc dla Realu Madryt. Dwa trofea (trzy jeżeli liczyć by Trofeo Santiago Bernabéu) i dwie rozegrane kolejki ligo hiszpańskiej. Cztery punkty w dwóch spotkaniach.

Oto wyzwania, które stoją przed Zidanem we wrześniu:

  1. Przywrócić najlepszą wersję Garetha Bale’a.

Walijczyk nie jest w najlepszej formie. Śmiało można powiedzieć, że w ogóle nie jest w formie. Zidane wierzy jednak w Bale’a i postara się zrobić wszystko, aby jego zawodnik odzyskał siłę, szybkość oraz celność. Musi tego dokonać jak najszybciej. We wrześniu rozpoczną się rozgrywki Ligi Mistrzów i wtedy każdy zawodnik będzie na wagę złota.

2. Odzyskanie pozycji lidera ligi hiszpańskiej

Real Madryt rozpoczął rozgrywki ligowe w taki sam sposób w jaki je zakończył. Na pozycji lidera. Jednak w drugiej kolejce nie było już tak kolorowo i Królewscy spadli na piąte miejsce tracąc do Realu Sociedad, Barcelony i Leganés dwa punkty. We wrześniu Real Madryt rozegra cztery ligowe spotkania: z Levante, Realem Betis, Realem Sociedad i Alavés. Cztery mecze, w których zdobycie dwunastu punktów to niemal obowiązek.

3. Dobre rozpoczęcie Ligi Mistrzów

We wrześniu Real Madryt czekają dwa spotkania w fazie grupowej Ligi Mistrzów: z APOEL’em oraz Borussią Dortmund. Nie można lekceważyć żadnego rywala, ale wszystko wskazuje na to, że Królewscy będą mieli pierwszy poważny sprawdzian dopiero w drugim meczu, właśnie z niemiecką drużyną.