Zapis konferencji Florentino Péreza

Newly appointed Spanish president of Real Madrid Florentino Perez (L) speaks during a press conference after he was sworn in as president of Real Madrid at Santiago Bernabeu stadium in Madrid  on June 1, 2009.  AFP PHOTO/JAVIER SORIANO. (Photo credit should read JAVIER SORIANO/AFP/Getty Images)

Prezes Realu Madryt – Florentino Pérez, zabrał głos w sprawie niedozwolonego występu Denisa Cherysheva podczas wczorajszego meczu Pucharu Króla z Cádiz:

„Dobry wieczór państwu. Po posiedzeniu Rady chcę powiedzieć, że sankcja nałożona na Cheryseva w poprzednim sezonie naszym zdaniem nie obowiązuje. Nikt nie został o tym poinformowany, w tym także zawodnik o niczym nie wiedział. Kara według Realu Madryt jest nieskuteczna.”

„Nie ma żadnej sprawy. Gdyby kara została zgłoszona, to każdy by o niej wiedział. Nikt nie może wątpić  w to, że gracz nie został poinformowany. Federacja, jak i sam Villarreal nie przekazali nam takiej informacji. Wierzymy, że kara będzie nieskuteczna.”

„Podchodzimy do całej sprawy na spokojnie, ponieważ mamy prawo się bronić. Nie było żadnego powiadomienia. Federacja i Villarreal nie przekazali nam niczego, o niczym nie wiedzieliśmy.”

” Kara nie była efektywna z powodu braku osobistego powiadomienia zawodnika i nawet jeśli byłby o niej powiadomiony, to naszym zdaniem nie był ukarany, ponieważ uważamy, że zawieszenia nie było.  Real Madryt nie wystawił wczoraj nieuprawnionego zawodnika.”