Zapis pełnej konferencji Florentino Péreza

Satellite

„To trener, którego wybrałem doceniając jego profesjonalizm oraz doświadczenie podczas całej kariery” – przyznał prezes.

Florentino Pérez pojawił się przed mediami, po zakończonym spotkaniu zarządu Realu Madryt. Sternik rozpoczął przemowę tymi słowami: „Stoję przed Wami, aby poinformować, iż po zakończonym spotkaniu zarządu podjęliśmy decyzję odnośnie trenera, Rafy Beniteza, który ma nasze całkowite poparcie i zaufanie”.

„Rafa Benítez został wybrany na stanowisko trenera poprzez swój profesjonalizm, który cechował go podczas całej jego kariery. Doceniamy jego doświadczenie. On ma udowodnione zdolności, żeby wyciągnąć maksymalną postawę z tej kadry, która, jak wszyscy wiemy, cierpi przez stopniowe wyniszczenie od stycznia tego roku. Rozumiem gniew naszych kibiców po sobotnim meczu, jednak to zobowiązuje nas do pracy z rygorem, spokojem, maksymalną intensywnością i wsparciem całego madridismo„.

„Rafa Benítez dopiero rozpoczyna swoją pracę. Po pierwszych czterech meczach Ligi Mistrzów awansował z zespołem do 1/8 finału, a w lidze do dwóch ostatnich meczów graliśmy dobrze, byliśmy niepokonani i przebywaliśmy na pozycji lidera, pomimo wielu braków kadrowych, z którymi musieliśmy sobie radzić od początku sezonu.”

„Jesteśmy przekonani, że mamy wielką drużynę i wspaniałych piłkarzy, którzy będą dawać radość kibicom, bo oni na to zasługują. Dla zarządu i mnie, jako prezesa klubu najważniejsze są sukcesy zespołu oraz stabilność instytucjonalna, jakiej potrzebuje Real Madryt.”

„Powtarzam, że rozumiem gniew naszych fanów po tym co stało się w sobotę, ale chcę prosić o wsparcie dla drużyny i piłkarzy. Teraz bardziej niż kiedykolwiek tego potrzebują. Pracujemy po to, żeby socios pozostali jedynymi prawdziwymi właścicielami klubu i osobami, które określają przyszłość Realu Madryt. Zapewniam, że dalej tak będzie.