Zidane: Cieszę się z występu Bale’a, bo ostatnio dużo się o Nim mówi

Embed from Getty Images

 

Po zwycięstwie Realu Madryt na wyjeździe z Realem Sociedad 3:1 po bramkach Borjy Majorala, samobójczej Kévina i ostatniej Garetha Bale’a, Zinedine Zidane tradycyjnie jak po każdym spotkaniu, wziął udział w pomeczowej konferencji prasowej. Oto jej zapis:

Mayoral: „Jest częścią kadry, jest młody, ale wiedziałem, że może z nami być, że może odegrać ważną rolę i pokazał to. Cieszę się, bo to, czego wymagamy od zawodników, to żeby grając dawali z siebie wszystko i on to zrobił. Dla niego gol jest bardzo ważny, ale ważniejsze niż sam gol jest to w jaki sposób go zdobył, zrobił to fenomenalnie”.

Bale: „Bardzo się cieszę, bo dużo się o nim mówi i pokazał jaki jest, trzeba mieć do niego cierpliwość. Finalnie wszyscy jesteśmy drużyną, zaliczyliśmy dobrą pierwszą połowę i dobrze weszliśmy w mecz. Z taką intensywnością innym ciężko jest nas zatrzymać”.

Bale w kontrataku: „Nie tylko to posiada, ma więcej. Świetnie sobie radzi, gdy ma przestrzeń, bo jest bardzo szybki, ale także bardzo dobry technicznie i gdy nie ma miejsca, też gra dobrze. Co do gola, osiągnął to z jego szybkością, 70 metrów … 30 km/h i potem ten strzał”.

Druga połowa: „Wiemy, że Real [przyp. red. Sociedad] sprawia Ci problemy jeżeli zostawisz mu więcej miejsca, jeżeli pozwolisz Im podchodzić do Twojej defensywy, jest ciężko. Mieliśmy tam jednak dobrych piłkarzy”.