Zidane: Czeryszew może jeszcze odejść

Pomeczowa konferencja trenera Królewskich.

– Goleada? Zawsze jestem zaskoczony, ponieważ nie jest łatwo strzelić pięć czy sześć goli. Jednak, jeśli wykonujesz dobrą pracę, to jest to możliwe. Dzisiaj rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie i to jest najważniejsze, ale nie było ono łatwe.

– James ma za sobą bardzo dobry mecz. Świetnie pracował i jestem całkowicie zadowolony z jego występu. Radził sobie dobrze nie tylko z piłką, ale także bez niej.

– Jesteśmy przyzwyczajeni do Cristiano, a on jest przyzwyczajony do tego, że cały czas strzela i to się nie zmieni. Nic się jednak nie dzieje, jeśli nie uda mu się trafić, chociaż ludzie wtedy mówią, że on jest w złej formie. Cristiano jest bardzo ambitny. Dzisiaj wykonał kawał dobrej roboty w defensywie.

– Wszystko rozstrzygnie się jutro, ale Czeryszew może jeszcze odejść. Dla niego bardzo ważne są minuty. Denis pracuje bardzo dobrze, ale potrzebuje regularnej gry. Życzę mu jak najlepiej.

– Trudno jest znaleźć coś, w czym Benzema potrzebuje się poprawić, on świetnie pracuje, ale na pewno należy dopracować niektóre szczegóły, zawsze można coś poprawić. Dzisiaj strzelił gola, ale mnie nie interesują indywidualności, tylko kolektyw, dobra praca zespołu. Wiemy, co robić, kiedy mamy piłkę i dobrze radzimy sobie bez niej, wracamy do obrony i stosujemy pressing.

– Celem jest wykonanie maksymalnej pracy w każdym meczu, tak aby na koniec stanąć przed szansą wygrania La Ligi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie to trudne, ale liga jeszcze się nie skończyła.

– Każdy zawodnik jest bardzo ważny. Mówię również o tych, którzy nie zagrali, Nacho, Czeryszew, Arbeloa. Jestem przekonany, że kiedy coś wygrywamy, to nie jest zasługa trzech czy czterech graczy, ale całej grupy. Ważne jest, że dzisiaj szansę dostali Casemiro, Lucas i Jesé.

– W Sewilli straciliśmy dwa punkty, czego się nie spodziewałem, ale teraz musimy się skoncentrować na naszej pracy, bo mamy trudnych przeciwników. Teraz musimy przygotować się do meczu z Granadą. Jeżeli chcemy myśleć o zdobyciu ligi, to musimy zdobyć w meczu z nimi trzy punkty.

– Mieliśmy czas na pracę i sądzę, że dobrze sobie radziliśmy przez te trzy tygodnie. Dla mnie to jest najważniejsze. Uważam, że drużyna jest w coraz lepszej formie fizycznej. Ważne jest, żeby to utrzymać. Dobrze, że mieliśmy te trzy tygodnie, bo wraca Liga Mistrzów i będziemy grać co trzy dni.

– Zdobycie tytułu będzie skomplikowane, ale nie niemożliwe. Musimy w to wierzyć. Musimy grać ładnie, ale przede wszystkim musimy wygrywać. Wiemy, że nie możemy stracić już żadnego punktu.

– Nie wiem, czy to był nasz najlepszy mecz, ale jest bardzo zadowolony z wyników, chociaż w Sewilli nie udało nam się wygrać. Nie wiem, co jeszcze możemy zmienić, ale mogę powiedzieć, że coś się zmieniło. Byliśmy w stanie wnieść do gry coś nowego. Wszyscy są chętni do pracy i to mnie cieszy, jedyne, o czym możemy myśleć, to wygrywanie. Liga jest skomplikowana, ale nie niemożliwa. Musimy zachować spokój.