Zidane: Jesteśmy gotowi na mecz z Romą

Zinédine Zidane pojawił się na pomeczowej konferencji prasowej. Oto co miał do powiedzenia Francuz.

Błędy w obronie
Błędy zawsze będą się pojawiać i nie martwię się o to. Jesteśmy gotowi na mecz z Romą. Jestem zadowolony z tego jak zaprezentowaliśmy się dzisiaj na tle bardzo dobrego przeciwnika

Najbardziej kompletne spotkanie za kadencji Francuza
Nie wiem czy to było najbardziej kompletne spotkanie w naszym wykonaniu. Ważną rzeczą jest dla nas dawanie z siebie maksimum w takich spotkaniach. W ciągu dziewięćdziesięciu minut zawsze zdarzają się trudne chwile. Jestem zadowolony ze wszystkich aspektów tego spotkania.

Dyspozycja Kovačicia
Jestem zadowolony z Kovačicia, zagrał bardzo dobrze. Zdjąłem go dlatego, ponieważ był zmęczony, ale to normalne. Jestem zadowolony z jego wysiłku i spotkania jakie rozegrał.

Zbyt wiele błędów
To się zawsze może zdarzyć, dobra rzeczą jest to, że wygraliśmy to spotkanie. Mieliśmy bardzo trudnego przeciwnika i wiedzieliśmy o tym przed meczem. W piłce nożnej nie zawsze będzie dominującą stroną jeśli chodzi o posiadanie piłki. Jedyną możliwością jaką wtedy mamy to jest ograniczenie liczby błędów. Rapha chciał w tamtej sytuacji podać piłkę do Keylora niestety wyszło inaczej ale to są rzeczy jakie mogą zdarzyć się w piłce nożnej.

Słaby występ Varane’a
Nie, nie martwi mnie to. On jest typowym młodym zawodnikiem. Jeśli będzie popełniał większe błędy wtedy zacznę się martwić.

Kovačić i Isco
Kovačić potrzebuje minut, ponieważ trenuje bardzo dobrze. Mamy grupę 26 zawodników i chciałem coś zmienić. Jestem zadowolony z jego występu. Jestem zadowolony z niego i z Isco.

Wykluczenie Varane’a
Nie widziałem powtórek, ale nie sądzę, że tam była żółta kartka dla Varane’a. Powiedzieli mi, że to był normalny wyskok, jednak tak jak wspomniałem, nie widziałem powtórki.

Cristiano
Dla mnie Cristiano jest bardzo ważnym zawodnikiem w zespole. Jest bardzo dobry w grze jeden na jeden. Athletic był bardzo silnym przeciwnikiem i sprawili nam sporo kłopotów, jednak ciężko poradzić sobie z takim zawodnikiem jak Cristiano.

Powrót Ligi Mistrzów
Oczywiście Liga Mistrzów przywraca wspomnienia bo przeżywałem te rozgrywki będąc asystentem trenera, także jak byłem zawodnikiem to występy w Lidze Mistrzów były czymś specjalnym. Kiedy jakiś piłkarz chce wygrywać mistrzostwo świata raz na cztery lata my co roku marzymy o tym by wygrywać Ligę Mistrzów. Będziemy o to walczyli.

Inna pozycja Carvajala
Dzisiaj zdecydowałem się ustawić Carvajala na lewej stronie obrony a Danilo po prawej. Obaj zagrali dobrze. To jasne, że trudniej się gra na pozycji, do której nie jest przyzwyczajony ale to był test, który zaliczył.

Lewa obrona na mecz z Romą
Zobaczymy w Rzymie. Dzisiaj testowaliśmy różne pomysły ale zobaczymy w następnym meczu kto zagra na lewej obronie.

Plany na najbliższe dni
Dzisiaj będziemy cieszyć się ze zwycięstwa a rano znów ruszamy do pracy. O spotkaniu z Romą zaczniemy myśleć od jutra.

Występ Jamesa i Cristiano
Jestem zadowolony z Jamesa, ta bramka była dla niego ważna. Powoli łapie rytm i jest coraz ważniejszy dla drużyny. Jeśli chodzi o Cristiano to już odpowiedziałem na to pytanie. On pokazał kolejny raz, że jest w cholernie dobrej dyspozycji i to mnie cieszy.