Zidane: Naszym celem jest wygranie wszystkiego, co jest do wygrania

Embed from Getty Images

Konferencja prasowa trenera Realu Madryt przed jutrzejszym meczem ligowym z Granadą.

– Podchodzimy do tego meczu tak samo jak do spotkania z Sevillą. Wiemy, że to inny mecz i że musimy wrócić do ligi, do tego, co nam wychodzi. Zagramy z rywalem, który potrafi skomplikować mecz. Jedyne co musimy robić, to być przygotowanym, żeby rozegrać dobre spotkanie, bo na tym polega granie co trzy dni: trochę odpoczynku, trochę pracy. Zamysł jest taki, żeby dobrze to rozegrać i tyle.

– Wypowiedzi Pique? Ani tego nie śledzę, ani nie mam zamiaru komentować. Myślimy tylko o jutrzejszym meczu. To się nigdy nie zmieni, nie komentuję pracy arbitrów. Wykonują oni bardzo trudną pracę, więc jedyne co mnie obchodzi, to jutrzejszy dzień.

– Czy Cristiano dobrze przyjmuje rotacje? Rozmawialiśmy o tym i myślę, że to o czym powinniście pamiętać, to że Cristiano jest bardzo inteligentny. Rozmawialiśmy. Chciałbym, żeby Cristiano dobrze przeszedł przez cały sezon i jeśli gramy 20 meczów w 70 dni, to i on musi odpocząć, taki jest mój zamysł. Ja tak uważam i on tak uważa, nie ma tu problemu. To jasne, że on chciałby grać zawsze, ale rozmawianie pomaga osiągnąć cele. Naszym celem jest wygranie wszystkiego, co jest do wygrania.

– Powitanie każdego gracza przez Cristiano w środę? Cristiano jest liderem zarówno na boisku, jak i poza nim. Przed meczami zawsze przychodzi przywitać się z każdym, w szatni stara się z każdym porozmawiać. To się nie zmienia, nawet kiedy nie gra. On wie, że to jest bardzo ważne. On ma olbrzymie zasoby energii i przekazuje je innym. Cristiano jest ważny dla grupy, to autentyczny lider.

– Problem Barcelony w strzeleniu gola dziewiątce piłkarzy? Nie wiem. Nie zamierzam wchodzić w takie tematy za każdym razem gdy się pojawiają. Jestem maksymalnie skupiony na tym, co zrobić jutro, a nie na wczorajszym dniu. Takie rzeczy się zdarzały, będą zdarzać… Podkreślam, że sędziowie mają bardzo trudną pracę.

– Co było kluczem do zobaczenia Jamesa w takiej formie? Myślę, że kluczem jest praca. Jednego dnia strzela dwa gole, ale mnie zawsze cieszy praca. Wszyscy musimy pracować.

– Czy lubię sędziów w Hiszpanii? Już to mówiłem, nie będę wchodził w dyskusje na ten temat.

– W jedenastce UEFA znalazło się czterech naszych graczy i jestem z tego zadowolony. Myślę też, że powinno się znaleźć ich więcej, ale trzeba taki wybór respektować.

– Cristiano jest więcej niż napastnikiem, ale może grać na pozycji, na której gra całe życie. Pozycja zmienia się zależnie od meczu. Myślę, że będzie mu bardzo trudno strzelić więcej bramek niż strzelał do tej pory, ale mam nadzieję, że mu się uda.

– Seria 39 meczów bez porażki? Nie jest to dla mnie priorytetem. Mam najlepszych zawodników i jak się okazuje, z tak utalentowanymi piłkarzami jest to po prostu łatwiejsze. Talent i praca dają interesujące połączenie. Ta seria była tworzona dzień po dniu.