Zidane: Nie chcę ryzykować

Embed from Getty Images

Zinédine Zidane pojawił się na konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem z Valencią (22:15, Santiago Bernabéu).

 „Jesteśmy zmotywowani. Valencia to zespół, który gra i ma się dobrze, są dobrze zorganizowani i dobrze bronią.”

 „Varane chce się grać, ale ja nie chcę ryzykować mimo tego, że nie zagra ani Sergio ani Vallejo. Stan zdrowia piłkarza jest ważniejszy. Miał problemy w pierwszym meczu z Barceloną, od tego spotkania minęło trochę czasu, trenował, ale to pojawiło się znowu. Potrzeba więcej czasu.”

„Mamy czterech środkowych pomocników, nie potrzebujemy wzmocnień.”

„Możesz wygrać wiele rzeczy, a następnego dnia możesz zawieść. To jest piękno futbolu. Musimy pokazać, że jesteśmy dobrzy i chcemy kontynuować naszą dobrą passę. Przez minimalną dekoncentrację można przegrać mecz.”

„Nie chcę kolejnego napastnika. Mayoral będzie opuszczał niektóre mecze, nie będzie go w kadrze, bo takie są wymogi, ale mam go i będę go mieć. To jest rok w którym Borja musi uczyć się i być gotowym, na okazje do gry, będzie je miał.”

„Cristiano nigdzie się nie rusza, to jest jego zespół, jego miasto, jest zachwycony wszystkim tym co mamy tutaj. Rozmawialiśmy wiele razy.”

„To będzie długi rok, wymagający fizycznie, będą momenty gdzie będziemy grać gorzej. Chcemy się rozwijać, a to zależy przede wszystkim od psychiki.. jesteśmy w porządku, ale może zniknąć. Chcę utrzymać maksymalną koncentrację na wszystkich poziomach, technicznym, fizycznym… Zawsze musimy pokazać, że kontrolujemy mecz i za wszelką cenę spróbować wygrać.”

„Mam nadzieję, że wszyscy wrócą ze zgrupowań zdrowi. Chcę mieć do dyspozycji całą kadrę.”

„Benzema to jeden z najlepszych napastników na świecie, ale nie jestem tym, który zdecyduje, czy będzie w reprezentacji Francji.”