Zidane: Nie ma łatwych meczów

Po meczu ze Sportingiem Gijón trener Królewskich spotkał się z dziennikarzami i odpowiedział na kilka pytań.

– To nie finał ligi, ale również bardzo ważny mecz, który wygraliśmy z trudnościami. Oni zaprezentowali się bardzo dobrze, a my nie byliśmy tacy, jak oczekiwaliśmy. Od teraz aż do końca będziemy napotykać skomplikowane mecze z rywalami, których sytuacja w lidze nie jest najlepsza.

– Nie możemy być zadowoleni z przebiegu tego meczu. Mieliśmy rezultat 2:0. Po przerwie nasi rywale stali się żwawsi, a my byliśmy mniej skoncentrowani. Skomplikowaliśmy sobie ten mecz, ale możemy się cieszyć z trzech punktów, utrzymania się na pozycji lidera i dobrej passy.

– Nie uważam, że James był odłączony, zagrał swój mecz, jak zwykle. Możliwe że brakuje mu trochę rytmu i ciągłości, ale będzie zadowolony z powodu otrzymanych minut.

– W środę czeka nas kolejne spotkanie, Casemiro na pewno zagra w Pucharze. Dziś nie zagrał, ponieważ zdecydowałem się na inne zmiany, ale był gotowy. W sobotę będzie z nami, tak jak inni.

– Kovacic został uderzony, ale nie ma się o co martwić. Cristiano nie miał żadnych problemów.

– Myślałem o dzisiejszym meczu. Pod koniec zdecydowałem sie zmienić Sergio, wpuściłem Marcelo. Wszystko układało się dobrze, ale kiedy jesteś zmęczony, mogą się zdarzyć błędy, stąd ta zmiana.

– Jesteśmy zadowoleni z powrotu Pepe. Jest dobrze, on zagrał dobrze, jest zadowolony i przygotowany.

– Cristiano taki jest. Może zdobywać gole cały czas, ale kiedy tego nie zrobi, to ludzie myślą że zagrał słabo. Dzisiaj było bardzo dobrze, zarówno bliżej środka z Karimem, jak i na boku.

– Passa 31 meczów bez porażki? To coś pozytywnego, ale to zasługa całej drużyny. To zależy od pracy całego zespołu, codziennej pracy. Moi zawodnicy dają z siebie wszystko na treningach. To najlepsza drużyna na świecie. Musimy tak trzymać, najważniejsze jest, by dobrze to zakończyć. Musimy to kontynuować i w czerwcu będzie można określić, czy mieliśmy dobry sezon.

– Nie jestem zaniepokojony. Na razie niczego jeszcze nie wygraliśmy, ale też nie przegraliśmy. Nie ma łatwych meczów. Jeśli nie będziemy odpowiednio skoncentrowani, to za to zapłacimy. Nie jestem zmartwiony, teraz będę tylko myśleć o Copa del Rey i o Gran Derbi.