Zidane: Nie można mówić o zależności od Cristiano

 

Zinédine Zidane wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym spotkaniem z APOL’em w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

„Jesteśmy zadowoleni, że wracamy do gry, jesteśmy mistrzami, ale wszystko zaczyna się od nowa i jesteśmy bardzo podekscytowani. Wiemy, że to bardzo trudne rozgrywki.”

„Zaczynamy ligę podobnie jak w ubiegłym roku, ale ja się tym nie bardzo martwię. Co prawda nie możemy być zadowoleni z naszych wyników, ale to nie zmieni naszej pracy.”

„Krytyka mi nie przeszkadza, jesteśmy tutaj, aby wykonywać swoją pracę, postaram się zrobić wszysctko co najlepsze. To nie zmieni mojego pomysłu, znam moich zawodników i wierzę w nich.”

„Mówiłem, że nie chcę napastnika? Do stycznia nie możemy nic z tym zrobić. Może coś zrobimy w zimowym okienku, ale teraz nie możemy zrobić niczego. Kiedy patrzysz na Moratę i Mariano, a teraz masz tylko Mayorala, to możesz myśleć, że brakuje napastnika. Może i tak, ale nie udało się nic zrobić. Chciałem, żeby został Morata, ale on chciał odejść i więcej grać. Myślę, że znajdziemy rozwiązanie. Mocno wierzę w Mayorala. Mamy kontuzjowanego Karima, mamy Garetha, mamy Cristiano. Będę szukać rozwiązań wśród kadry, którą mam. Nie wiem czy Mayoral zagra, będzie z nami.”

„Jutro mamy mecz, może zaprezentujemy nowe rozwiązania… My wiemy jak zagramy.”

„Cristiano jest bardzo szczęśliwy, że może znowu grać. Fizycznie jest w porządku, a jeśli chodzi o głowę to jest szczęśliwy.”

„Myślę, że nic nie brakuje Ceballosowi, jest w Realu Madryt i wykonuje swoją pracę bardzo dobrze. Będzie miał swoją rolę jak każdy inny, nie będzie to drugorzędna rola, ale to wymaga czasu. Jestem bardzo zadowolony z tego, że Ceballos jest z nami.”

„Ciśnienie tutaj jest zawsze, ale jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zazwyczaj jesteśmy faworytem. Lecz podobnie jak wiele innych zespołów musimy zacząć dobrze i wygrać Ligę Mistrzów.”

„Czy zespół jest uzależniony od Cristiano? Wiesz kim jest Cristiano, wolę żeby zawsze był z nami. Nie można mówić o zależności. Jedyne co mnie interesuje to to, że każdy może grać. Cristiano przynosi nie tylko gole, jest liderem, zawsze chce wygrać i przesyła tą energię innym. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, że będzie z nami jutro.”

„Brak koncentracji czasami jest nieunikniony. Musimy to zwalczyć i nie pozwolić, aby wróciło.”

Rafa jest dobrze, Marco jest tam z jego ziarna ZobaczJestem tutaj, aby podejmować decyzje, a Mayoral jutro będzie z nami.”

„Rafa ma się dobrze, Marco ma niegroźny problem z łydką. Zobaczymy.”

„To, co motywuje nas codziennie to przygotowanie do wygrywania i to jest ogromnym motywatorem, ale zagramy przeciwko rywalom, którzy mają taką samą motywację.”