Zidane odciska swoje piętno na drużynie

Embed from Getty Images

Styl Zidane’a jest coraz bardziej widoczny w grze zespołu. Z jednej strony to dobrze, ponieważ piłkarze się do niego przyzwyczajają i wiedzą co grają, ale z drugiej strony rywalom coraz łatwiej studiować i analizować grę Królewskich. Było to widoczne podczas ostatniego spotkania, kiedy gracze Athletiku skupili się na zneutralizowaniu Modricia i Kroosa. Według ABC, Zidane znalazł już rozwiązanie i chce ustawić Jamesa lub Isco jako kreatywnego pomocnika.

Ernesto Valverde, w celu zatrzymania Realu Madryt, kazał swoim zawodnikom wyłączyć z gry Modricia i Kroosa, zwłaszcza Chorwata. Zidane był świadom tego już przed meczem, dlatego obok nich wystawił Kovačića, który ze swojej roli wywiązał się niemal perfekcyjnie.

Jak informuje ABC, Francuz ma specjalny plan na grę z lepszymi drużynami. Chce umieścić Jamesa lub Isco przed linią pomocy tworząc trójkąt w celu łatwiejszego wyprowadzenia piłki z obrony. Podobnego rozwiązania próbował już Ancelotti, takie ustawienie umożliwia szybsze rozgrywanie kontrataków.