Zidane podtrzymuje nadzieje na wygranie Undecimy

Ronaldo Nazario był w Mediolanie i udzielił wywiadu portalowi Calciomercato: „Zidane ma wszystko, żeby odnieść sukces. Wygrana nad Romą jest impulsem, aby wszyscy w niego uwierzyli.”

Ronaldo Nazario przybył w środę do Mediolanu, aby uruchomić kolejną szkółkę piłki nożnej pod nazwą Ronaldo Academy. Jego kuźnie talentów istnieją już w Brazylii, Chinach, USA i Japonii. Udzielił odpowiedzi na temat Ancelottiego, Zidane’a oraz Ligi Mistrzów.

Ancelotti: „Poznałem go na meczu PSG-Chelsea. Jestem dumny bycia jego przyjacielem. Nasza znajomość wykracza poza struktury futbolu. Poza byciem świetnym trenerem, jest także niezwykłym człowiekiem. Cieszy się na myśl o trenowaniu takiego klubu jak Bayern. Rozmawiałem z nim o tym. Jest gotowy do podjęcia tego wyzwania.”

Zwycięstwo Zidane’a w Rzymie: „Wszyscy wiedzą, że jesteśmy z Zizou przyjaciółmi. Mam nadzieję, że będzie wielkim trenerem. Mecz w Rzymie dał wszystkim impuls do zaufania Zizou, jak i drużynie. Zinedine był najlepszym zawodnikiem, z którym miałem okazję grać. Dogadywaliśmy się z zamkniętymi oczami.”

Rok Zidane’a? „Tak. On ma wszystko, żeby odnieść sukces z tą drużyną. Przekaże piłkarzom niezbędną determinacje, siłę i doświadczenie. Ma szansę wygrać Undecimę.”

Najlepsza „9” na świecie? „Mogę wymienić aktualnie najlepszą trójkę: Lewandowski, Luis Suárez i Benzema.”

Który piłkarz najbardziej ci się podoba? „Neymar. Niesamowicie czaruje na boisku. Przechodził przez okres aklimatyzacji w Barcelonie, ale byłem pewien, że jego klasa była na odpowiednim poziomie, aby sprostać europejskim boisko – bardziej fizycznym i zróżnicowanej taktyce.