Zidane poprowadzi Bale’a do Złotej Piłki?

Gareth Bale jest przyszłością Realu Madryt. Zidane jest przekonany, że to Walijczyk powinien być motorem napędowym Królewskich w najbliższych latach. Gareth jest zawodnikiem z ogromnym potencjałem strzeleckim, potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność wynikającą z roli lidera, a w najbliższych latach powinien wejść na poziom, który pozwoli mu walczyć o Złotą Piłkę.

To prawda, że Bale już zdążył zabłysnąć w Madrycie, jednak jego przygodzie z Realem cały czas towarzyszy nieregularność. Doskonale wprowadził się do zespołu zdobywając w swoim pierwszym sezonie w białej koszulce 22 bramki. Swoimi golami poprowadził zespół do tryumfów w Copa del Rey i Lidze Mistrzów, co zapewniło mu już na zawsze miejsce w pamięci Madridistas.

Jednak jak szybko osiągnął szczyt, tak szybko z niego spadł z ogromnym hukiem. Jego drugi sezon w Madrycie stał pod znakiem kontuzji, lenistwa i słabej postawy. Teraz Bale znów zaczyna błyszczeć. Koniec 2015 i początek 2016 roku w jego wykonaniu wyglądały bardzo zachęcająco. Już ma na koncie 12 bramek, z których 8 strzelił w ostatnich czterech spotkaniach. Walijczyk wygląda na odmienionego, wychodzi na boisko z całkowicie innym nastawieniem i determinacją. W meczu z Deportivo pokazał się z bardzo dobrej strony, ale Zidane wierzy że to nie wszystko na co stać Garetha. Nowy trener Królewskich jest przekonany, że Bale`a stać na to aby w przyszłości powalczyć o Złotą Piłkę i wprowadzić Real z powrotem na szczyt.