Zidane: Postaramy się o dobrą grę i wygraną

Zinédine Zidane wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym spotkaniem z Realem Sociedad.

„Wiemy, że staniemy naprzeciwko bardzo dobrej drużyny, bardzo dobrze zaczęli sezon. Ale to nic nie zmienia, postaramy się o dobrą grę i wygraną.”

” Illarramendi jest fenomenalny w polu. Wszystko robi dobrze.”

„Siedem punktów za Barceloną? To ważny mecz, straciliśmy cztery punkty w domu i teraz gramy na wyjeździe. Wiemy jakie jest znaczenie tego meczu, nie zmienimy niczego, nawet jeśli jedno spotkanie jest ważniejsze od drugiego. To tylko kolejny mecz, to trzy punkty, ponieważ zawsze staramy się wygrać.”

„Nie mogę polegać na Kroosie i Vallejo, nie trenowali dzisiaj z nami. Nie pokonali drobnych urazów i nie zaryzykujemy. Mateo też jest niezdolny do gry, a Ceballos przedwczoraj odczuwał mały dyskomfort, ale dzisiaj był z nami.”

„Dla mnie jest jasne kto jutro zagra, ale nie zamierzam tego mówić, wiem, jak jutro zagramy. Niestety kontuzje są nieuniknione i trzeba sobie z tym radzić. Jutro wyjdziemy bardzo dobrym zespołem i z dobrymi zmiennikami na ławce.”

„Musimy myśleć, że to ostatni mecz bez Cristiano, potrzebujemy go. Jest dla nas ważny, ale mamy świetny zespół i poradzimy sobie jutro.”

„Bale wypełnia swoją rolę, każdego dnia czuje się coraz lepiej. Powiedziałem, że ma cztery miesiące na powrót do swojego poziomu. Potrzebuje co najmniej czterech miesięcy, aby być takim, jak przedtem. W stosunku do Bale’a są duże oczekiwania, które także on sam na siebie nakłada. Kiedy kupili mnie do Realu Madryt było tak samo, kosztowało mnie to wiele na początku, ale potem trochę mniej. Interesuje mnie motywacja gracza, to czego chce, ale przede wszystkim musi być spokojny. Poczekamy na najlepszego Gareth’a, nie mam wątpliwości, że zrobi to dobrze.”

„Karim musi wrócić po kontuzji jako jeden z liderów, ale są też inni ważni gracze. Cristiano, Isco… Różnica polega tylko na tym, że każdy gracz ma swoje cele, umiejętności. Ale my tworzymy jedność, tworzymy zespół i każdy gracz z naszej kadry jest w tej jedności.”

„Ceballos będzie jutro z nami, z grupą. Wszyscy gracze powiedzieli mu, że trzeba mieć cierpliwość, to jest najważniejsze. Każdy będzie miał możliwości do gry. A Dani do tej pory nie zrobił niczego źle. Jest gotowy do gry, ale pewne rzeczy wymagają czasu. Trenuje dobrze i dobrze się rozumie z grupą.”