Zidane: Przed nami najcięższy okres

Embed from Getty Images

Po wygranym 4:1 meczu z Celtą Vigo, Real Madryt prowadzony przez Zinedine’a Zidane’a potrzebuje już tylko jednego punktu do zdobycia tytułu mistrza Hiszpanii. Francuski trener przyznaje, że przed jego drużyną stoi bardzo trudne zadanie, jeśli nie chcą oddać zwycięstwa w lidze Barcelonie.

Gole Ronaldo, Benzemy i Kroosa zapewniły Realowi komplet punktów w starciu z Celtą, lecz będąca w formie Malaga, która potrafi znakomicie grać u siebie, może okazać się o wiele cięższym przeciwnikiem. 

– Najcięższe przed nami. Po każdym zwycięstwie jesteśmy coraz bliżej celu.

– Przed nami jeszcze jeden mecz, ale dzisiejsza wygrana była bardzo ważna. Przed meczem wiedzieliśmy o co gramy. Wymagało to od nas dobrego przygotowania. Teraz nadszedł czas na odpoczynek po dzisiejszym spotkaniu, gdyż daliśmy z siebie wszystko. Następnie zaczniemy przygotowania do meczu z Malagą.

– Zawodnicy pokazali dzisiaj, że są sprawnym kolektywem, który potrafi dobrze grać w piłkę. Jeśli robisz coś dobrze dostajesz za to nagrodę.

– Mamy świadomość tego, że możemy pokonać każdą drużynę, a dzisiaj graliśmy przeciwko dobremu zespołowi. Teraz myślę tylko o niedzieli.

Następnie Zidane krótko wypowiedział się na temat Isco.

– Isco jest zawodnikiem, który idealnie łączy linię defensywną z atakiem. Widać w nim ciągły ruch i zaangażowanie. Dobrze wiemy jaką wnosi jakość. Wolałbym jednak rozmawiać o drużynie.