Zidane: Przede mną jeszcze długa droga

al

Po porażce z Barceloną pojawiło się wiele głosów domagających się zmiany trenera w Madrycie. Jednym z potencjalnych kandydatów do objęcia tego stanowiska jest trener rezerw Królewskich, Zinedine Zidane. Sam zainteresowany zabrał głos w tej sprawie:

Zastąpienie Beníteza? Ja jestem trenerem rezerw, a Rafa pierwszego zespołu, więc w tej chwili każdy jest tam gdzie powinien.

W tej chwili prowadzę rezerwy i jeżeli zdecyduję się pozostać w klubie to właśnie w tej roli. Na koniec poprzedniego sezonu odniosłem wrażenie, że wciąż przede mną długa droga do objęcia pierwszej drużyny.

Zidane przez rok był asystentem Ancelottiego. Pomimo tego doświadczenia oraz statusu klubowej legendy, Francuz twierdzi, że potrzebuje czasu, aby nabrać doświadczenia w roli szkoleniowca.

Wciąż mam wiele do zrobienia, ale nigdy nie ma trenera, który w pełni byłby przygotowany do prowadzenia Realu Madryt. Ja wciąż nabieram doświadczenia, robię to cierpliwie, nie czuję że muszę się spieszyć. Najważniejsze to być zadowolonym z tego co robisz. Na ten moment jestem tu, w Castilli.

Zizou odniósł się również do ataków, które miały miejsce w Paryżu:

Wciąż jestem bardzo dotknięty i rozmowa o tym to przykre doświadczenie dla mnie, ponieważ nie lubię gdy dzieją się takie rzeczy. Po prostu myślę, o ludziach których dotknęła ta tragedia i jest mi smutno.

as.com