Zidane: Wiemy, że ciężka praca i wola walki nam pomoże


„Zagramy na trudnym obiekcie przeciwko Eibar, ale jesteśmy dobrej myśli”, dodał trener Realu Madryt.

Zinédine Zidane wypowiedział się dziś na konferencji przed wyjazdowym meczem z Eibar. Trener Los Blancos zaczął od wspomnienia zmarłego dziś Raymonda Kopy.


„Przed rozpoczęciem chciałbym wyrazić nasz smutek i przekazać kondolencje rodzinie Raymonda Kopy, który był jednym z nas. To co się stało jest dla nas bardzo smutne.”

„Mamy nadzieję, że zagramy dobre spotkania na Ipurua przez całe 90 minut. Wiemy, że czeka tam na nas wyzwanie i jest to trudny do zdobycia obiekt. Wynik zależy od nas i nie zamierzamy szukać wymówek. Wiemy, że ciężka praca i wola walki nam pomoże. Wynik jest jak zawsze kwestią otwartą i bardzo ważne jest danie z siebie stu procent.”

Szatnia

„Dzisiaj w szatni rozmawialiśmy o tym co zawsze. Analizowaliśmy nagrania i poświęciliśmy nieco więcej czasu niż zwykle na ich omówienie. To co tam mówiliśmy pozostanie jednak w szatni.  Czasem jest tak, że próbujemy robić na boisku rzeczy, które nie zawsze nam wychodzą i dużo o tym rozmawialiśmy. Wiem, że podejrzewacie, że w szatni nie panuje najlepsza atmosfera, ale wszystko wygląda normalnie. Zmierzamy walczyć dalej.”

Cristiano

„Dziś nie był on w stu procentach gotowy i dlatego nie odbył dziś treningu. Każdy mecz jest ważny i kluczowe jest odpowiednie zarządzanie składem. Będziemy śledzić co się dzieje z Cristiano.”

„Mam do dyspozycji 24 piłkarzy i moje zdanie co do nich jest takie same jak zawsze – każdy z nich jest ważny. Nie zamierzam zmieniać zdania. Muszę podejmować decyzje, którzy zawodnicy nie zostaną powołani, a którzy usiądą na ławce. Jeśli chcemy wygrać LaLigę, tonie możemy tracić punktów. Gramy obecnie co trzy dni i rotacja jest konieczna. Nie chcę nikogo skreślać i jestem zadowolony ze wszystkich moich piłkarzy. Nie zależnie od tego co się stanie od teraz do końca sezonu.”

Błędy

„Zdaję sobie sprawę, że ostatnio nie gramy najlepiej i nie wszystko idzie nam tak jak byśmy tego chcieli. To się dzieje tutaj i w wielu innych klubach. Analizujemy to wszystko i myślimy nad tym co możemy poprawić. Jakikolwiek problem by nas nie dotyczył zawsze znajdzie się sposób na poradzenie sobie z nim. Jestem tu od wielu lat i zdaję sobie z tego sprawę. Dla mnie słowo „kryzys” nie istnieje w kontekście Realu Madryt i w piłkarskim świecie w ogóle, ponieważ co trzy dni można to zweryfikować.”

Reakcja na bramki

„To prawda, że straciliśmy sporo goli w meczach przeciwko Valencii, Villarrealowi i Las Palmas. Jednak dobrze, że udało nam się dokonać remontady w spotkaniu przeciwko Las Palmas i wygraliśmy grają z Villarrealem. Takie rzeczy dodają nam nadziei i mówią nam, że możemy.”

Kopa

„Jest francuskim piłkarzem, który był dla nas pionierem w Hiszpanii. Nigdy nie jest łatwo dołączyć do Realu Madryt i grać z najlepszymi. On rozpoczął nową erę i teraz jesteśmy bardzo przygnębieni z powodu jego odejścia. Był on tutaj kochany i szanowany. Dlatego będzie starać się o minutę ciszy. O był przykładem dla nas wszystkich. Byłem za młody żeby go oglądać, ale widziałem nagrania z nim. Kiedy tutaj przybył był uwielbiany przez wszystkich i wszystko co zrobił dla klubu będzie zapamiętane. Ludzie zawsze go podziwiali i mówili o nim wyłącznie w superlatywach. Cieszę się, że mogłem z nim porozmawiać o piłce nożnej.”

Torres

„Chcielibyśmy przekazać mu wyrazy wsparcia. Wiemy, że wszystko już jest z nim dobrze i jesteśmy z tego faktu szczęśliwi. Mam nadzieję, że szybko wróci na boisko.”