Zidane: Wiemy, że ciężka praca i wola walki nam pomoże

Embed from Getty Images

„Zagramy na trudnym obiekcie przeciwko Eibar, ale jesteśmy dobrej myśli”, dodał trener Realu Madryt.

Zinédine Zidane wypowiedział się dziś na konferencji przed wyjazdowym meczem z Eibar. Trener Los Blancos zaczął od wspomnienia zmarłego dziś Raymonda Kopy.

„Przed rozpoczęciem chciałbym wyrazić nasz smutek i przekazać kondolencje rodzinie Raymonda Kopy, który był jednym z nas. To co się stało jest dla nas bardzo smutne.”

„Mamy nadzieję, że zagramy dobre spotkania na Ipurua przez całe 90 minut. Wiemy, że czeka tam na nas wyzwanie i jest to trudny do zdobycia obiekt. Wynik zależy od nas i nie zamierzamy szukać wymówek. Wiemy, że ciężka praca i wola walki nam pomoże. Wynik jest jak zawsze kwestią otwartą i bardzo ważne jest danie z siebie stu procent.”

Szatnia

„Dzisiaj w szatni rozmawialiśmy o tym co zawsze. Analizowaliśmy nagrania i poświęciliśmy nieco więcej czasu niż zwykle na ich omówienie. To co tam mówiliśmy pozostanie jednak w szatni.  Czasem jest tak, że próbujemy robić na boisku rzeczy, które nie zawsze nam wychodzą i dużo o tym rozmawialiśmy. Wiem, że podejrzewacie, że w szatni nie panuje najlepsza atmosfera, ale wszystko wygląda normalnie. Zmierzamy walczyć dalej.”

Cristiano

„Dziś nie był on w stu procentach gotowy i dlatego nie odbył dziś treningu. Każdy mecz jest ważny i kluczowe jest odpowiednie zarządzanie składem. Będziemy śledzić co się dzieje z Cristiano.”

„Mam do dyspozycji 24 piłkarzy i moje zdanie co do nich jest takie same jak zawsze – każdy z nich jest ważny. Nie zamierzam zmieniać zdania. Muszę podejmować decyzje, którzy zawodnicy nie zostaną powołani, a którzy usiądą na ławce. Jeśli chcemy wygrać LaLigę, tonie możemy tracić punktów. Gramy obecnie co trzy dni i rotacja jest konieczna. Nie chcę nikogo skreślać i jestem zadowolony ze wszystkich moich piłkarzy. Nie zależnie od tego co się stanie od teraz do końca sezonu.”

Błędy

„Zdaję sobie sprawę, że ostatnio nie gramy najlepiej i nie wszystko idzie nam tak jak byśmy tego chcieli. To się dzieje tutaj i w wielu innych klubach. Analizujemy to wszystko i myślimy nad tym co możemy poprawić. Jakikolwiek problem by nas nie dotyczył zawsze znajdzie się sposób na poradzenie sobie z nim. Jestem tu od wielu lat i zdaję sobie z tego sprawę. Dla mnie słowo „kryzys” nie istnieje w kontekście Realu Madryt i w piłkarskim świecie w ogóle, ponieważ co trzy dni można to zweryfikować.”

Reakcja na bramki

„To prawda, że straciliśmy sporo goli w meczach przeciwko Valencii, Villarrealowi i Las Palmas. Jednak dobrze, że udało nam się dokonać remontady w spotkaniu przeciwko Las Palmas i wygraliśmy grają z Villarrealem. Takie rzeczy dodają nam nadziei i mówią nam, że możemy.”

Kopa

„Jest francuskim piłkarzem, który był dla nas pionierem w Hiszpanii. Nigdy nie jest łatwo dołączyć do Realu Madryt i grać z najlepszymi. On rozpoczął nową erę i teraz jesteśmy bardzo przygnębieni z powodu jego odejścia. Był on tutaj kochany i szanowany. Dlatego będzie starać się o minutę ciszy. O był przykładem dla nas wszystkich. Byłem za młody żeby go oglądać, ale widziałem nagrania z nim. Kiedy tutaj przybył był uwielbiany przez wszystkich i wszystko co zrobił dla klubu będzie zapamiętane. Ludzie zawsze go podziwiali i mówili o nim wyłącznie w superlatywach. Cieszę się, że mogłem z nim porozmawiać o piłce nożnej.”

Torres

„Chcielibyśmy przekazać mu wyrazy wsparcia. Wiemy, że wszystko już jest z nim dobrze i jesteśmy z tego faktu szczęśliwi. Mam nadzieję, że szybko wróci na boisko.”