Zidane: Wszyscy jesteśmy zadowoleni z awansu. Gratuluję moim zawodnikom.

Embed from Getty Images

Zinedine Zidane także udzielił krótkiego wywiadu stacji BeIn Sports. Szkoleniowiec analizował spotkanie, które zakończyło się remisem 2-2 i po raz kolejny wyraził swoją wiarę i poparcie dla zawodników.

Analiza meczu:

,,Nie wygraliśmy, ale przeszliśmy dalej, a to jest najważniejsze. Trzeba też zrozumieć, że graliśmy przeciwko dobrej drużynie, która nie przestawała biegać za piłką i chciała rozegrać świetny mecz. Ale my także to zrobiliśmy. Wynik jest tu nawet zrozumiały, ponieważ rywal nie odpuścił do samego końca.”

Kolejny mecz bez zwycięstwa w domu:

,,Teraz najważniejsze jest, żeby kontynuować ciężką pracę, ale dobre wyniki osiągniemy jeszcze ostatecznie pod koniec sezonu. Musimy wygrać dwa albo trzy pod rząd, aby odbudować wiarę w siebie. Nie poddamy się.”

Odczucia indywidualne: 

,,To, co mam zamiar zrobić to nie przestawać pracować, bo nie mogę skupić się na krytyce. Nic nie przeszkodzi mi w kontynuowaniu pracy, a tym bardziej moim zawodnikom.”

Nowe pomysły:

,,Ja wierzę w moją kadrę i tyle.”

Satysfakcja:

,,Ja się cieszę i tak samo moi zawodnicy. Chociaż nie możemy świętować dzisiaj wygranej, to jesteśmy zadowoleni z awansu.”

Wywiad dla Real Madrid TV:

Zawodnicy bez minut:

,,Jest dużo zawodników, którzy nie dostają wielu minut. Ale dzisiaj było też widać zmęczenie.”

Analiza meczu:

,,Już wszystko powiedziałem. Podeszliśmy do tego spotkania bardzo na poważnie. Chociaż eliminacje były już raczej rozstrzygnięte, my zagraliśmy poważny mecz. Wielu naszych rywali przyjechało tu i ze świadomością, że już więcej tu nie przyjadą fantastycznie grali i walczyli do końca. Trzeba to wziąć pod uwagę.”

Rotacje i podział minut: 

,,Wszystko jest ważne. Patrząc na terminarz i na wszystkie zaplanowane mecze zdajesz sobie sprawę, że to bardzo ważne, żeby wszyscy zawodnicy byli w to zaangażowani. Każdy jest ważny. Gratuluję moim piłkarzom awansu.”