Zidane: Jestem zadowolony z wyniku i z postawy moich zawodników.

Embed from Getty Images

Zinedine Zidane w pomeczowej konferencji udzielił odpowiedzi na pytania dziennikarzy. Trener omówił krótko zakończone spotkanie oraz odniósł się do gry Garetha Bale’a i plotek o odejściu Borjy Mayorala.

Odczucia po meczu:

,,Myślę, że uzyskaliśmy dobry wynik, bo to drużyna z Segunda Divisón, która potrafi świetnie grać. Dla nas to świetny rezultat.”

Mecz Bale: 

,,Taki był plan. Od początku meczu był ważnym ogniwem . Rozegrał całą godzinę bez żadnych problemów. Jesteśmy zadowoleni i będziemy się starać kontynuować taką grę. Widzę go grającego coraz więcej, sama idea jest taka, żeby miał ciągłość. Dla niego ważne było rozpocząć mecz od pierwszej minuty i to bardzo dobrze się udało. Oby tak dalej.”

Ocena spotkania: 

,,Jestem zadowolony z wyniku, bo tak jak mówiłem, nie jest łatwo tutaj wygrać 0-3 oraz z całej gry drużyny. Oczywiście, zdarzyło się tak, że mieliśmy gorsze momenty i małe trudności w drugiej połowie, kiedy rywale zostali w dziesiątkę.”

Borja Mayoral:

,,To jeden z piłkarzy Realu Madryt i kolejny ważny zawodnik w tym składzie, będzie grał zawsze, kiedy będzie potrzebny. Jak sam mówisz, jest wielu graczy, którzy nie rozegrali wielu minut, ale wszystko przyjdzie z ciężką pracą i cierpliwością. On uczestniczy w grze, walczy i jest dla nas bardzo istotny.”

Real Madryt w 2018:

,,Chcemy rozegrać świetne sześć miesięcy. Poprzednie były dobre, chociaż mieliśmy trochę problemów w Lidze, ale wciąż jesteśmy w grze  w trzech rozgrywkach i będziemy walczyć za każdą z nich do samego końca. Wszystko krok po kroku.”

Czy Kepa przeszedł już testy medyczne:

,,Nie mogę tego potwierdzić, nic nie wiem na ten temat.”

Czy cierpieli w drugiej połowie:

,,Zanotowaliśmy kilka nerwowych minut, oni w dziesiątkę grali lepiej, ale to tylko część meczu. Ostatecznie liczy się tylko wynik, a jest on fantastyczny.”

Numancia:

,,To drużyna, która potrafi walczyć, dużo biega i ma fanów, którzy mocno ją wspierają. Spodziewałem się tego, ale jestem zadowolony z wyniku i postawy moich zawodników.”