Zidane: Zakaz transferowy dla Realu Madryt to absurd

Tuż po zakończonym treningu, Zidane pojawił się na konferencji prasowej przed meczem ze Sportingiem. Francuz wspomniał m.in., że kara nałożona przez FIFA jest niesprawiedliwa.

Kara FIFA:

„Pojawiają się takie trudne momenty, bywa, że absurdalne jak ten, które trzeba przetrwać. Ale w przyszłym tygodniu wszystko będzie wyjaśnione, jestem spokojny”

„Nie mogę nic więcej powiedzieć. Jesteśmy tu, by rozmawiać o jutrzejszym meczu. Zobaczymy co przyniesie następny tydzień. Klub odwoła się od tej decyzji. Chodzi nie tylko o moje dzieci.”

Dyskwalifikacja z Pucharu Króla:

„To nie było dobre. Jednak dało nam to więcej czasu na poprawianie wielu aspektów gry.”

Pogba:

„Pogba jest dobrym piłkarzem. Ja jednak mam swój skład i są to piłkarze, którzy mają wystarczająco dużo jakości, by wygrywać.”

Cristiano:

„Mam najlepszego zawodnika, jakim jest Cristiano. Jest decydującym zawodnikiem w drużynie.”

Bettoni:

„To mój asystent. Możecie nazywać go jak chcecie. Jest jednym z członków zespołu ale on nie zachowuje się jak drugi trener. Jesteśmy przyjaciółmi, on wiele mi pomaga, mamy tę samą pasję – piłkę nożną.”

Coentrāo:

„Do tej pory nie rozmawialiśmy o nim w klubie. Wiem jak gra Fabío Coentrāo, ale jestem zadowolony z obecnego składu i z tego jak pracują na treningach.”

James w pierwszym składzie?

„Jest na liście powołanych. Zadecydujemy jutro z rana, nie mogę dziś powiedzieć czy zagra od początku, czy też nie.”

Varane:

„Jutro zagra. Ostatnio ewoluował, jest bardzo dobrym zawodnikiem.”

Sporting:

„Nie boimy się Sportingu, ale i tak zapowiada się trudny mecz.”

Treningi:

„W środę ćwiczyliśmy zarówno na boisku, jak i poza nim, z piłka i bez. W piątek i sobotę odpuściliśmy to trochę, na rzecz przygotowań do meczu.”

Ramos:

„Ma się lepiej. Rozmawiał z lekarzami i zadecydowali wspólnie, że nie będą ryzykować. Sergio będzie trenował razem z resztą w następnym tygodniu.”