Zinédine Zidane: Dobra forma Asensio nie wpłynie na Bale’a

Embed from Getty Images

Real Madryt w swoim pierwszym meczu ligowym na własnym stadionie zremisował 2-2 z Valencią. Zarówno kibice, jak i piłkarze mogą podziękować Marco Asensio, który zdobył obydwie bramki Królewskich. Po meczu trener Los Blancos, Zinédine Zidane przeanalizował spotkanie na konferencji prasowej.

Wyrównany mecz: ,,Nie mogę być zadowolony z wyniku. Zawodnicy zagrali naprawdę dobre spotkanie i myślę, że zasługiwali na lepszy rezultat. To niemożliwe, żeby cały czas wygrywać. Jestem dumny z moich zawodników, pomimo straty dwóch punktów. To jest najważniejsze”

Zmarnowane okazje: ,,Nie powinniśmy się zbytnio przejmować gwizdami kibiców. Dużo ciężej jest stworzyć okazję, niż ją wykończyć. Mieliśmy w dzisiejszym meczu siedem, czy osiem bardzo dobrych sytuacji. Dalej będziemy ciężko pracować. Jestem pewny, że moi zawodnicy nie odpuszczą sobie i będą starali się wygrać każde kolejne spotkanie.”

Pech Benzemy: ,,Najważniejszą rzeczą jest to, że Benzema potrafił znaleźć dla siebie okazje. Co prawda nie zamienił ich na bramki, ale każdemu może się to przytrafić. Będzie ciężko pracował i wkrótce wszystko wróci do normy.”

Dobra forma Asensio: ,,Jestem bardzo dumny z Asensio i z tego co dzisiaj zrobił. To nie jest jednak najważniejsze. Cała drużyna grała na wysokim poziomie do ostatniej minuty. Doskonale wiecie, że nie lubię oceniać indywidualności. Mam jednak nadzieję, że Marco będzie utrzymywał dobrą formę i strzelał kolejne bramki.

Forma Bale’a: ,,Jest bardzo ważnym zawodnikiem w mojej koncepcji. Będziemy długo pracować z Gareth’em i mam nadzieję, że przyniesie to oczekiwane skutki.”

Wpływ rozwoju Asensio: ,,Dobra forma Asensio niczego nie zmienia i nie wpłynie na Bale’a. Mam jednak nadzieję, że będzie trwała jak najdłużej. Taki jest futbol. Po dzisiejszym meczu nie mogę zarzucić niczego moim zawodnikom. Do końca sezonu jeszcze dużo czasu i zapewne stracimy jeszcze punkty. Dzisiaj zagraliśmy przeciwko bardzo dobrze usposobionej drużynie. Do dobrego meczu potrzeba dwóch dobrych drużyn i dzisiaj byliśmy świadkami dobrego spotkania.”

Brak euforii w Madrycie: ,,Nie ma euforii u nas i u naszych kibiców. Zawsze dajemy z siebie maksimum i dzisiaj też tak było. Po drugiej stronie stała jednak bardzo dobra drużyna. Nie potrafiliśmy wykorzystać naszych okazji, ale najważniejsze jest to, że je mieliśmy. Strata dwóch punktów nie może być uznana za sukces, to oczywiste. Stracimy je w innych meczach, ale sezon jest długi. Teraz odpoczniemy, a później postaramy się wrócić na dobrą drogę.”

Transfer Asensio był bardzo dobrym ruchem ze strony Realu: ,,Kiedy Marco gra, wszyscy są zadowoleni i szczęśliwi. To niesamowity chłopak. Jestem bardzo zadowolony z jego pracy i nie sądzę, że kogoś to jeszcze zaskakuje. Jego transfer był świetnym ruchem ze strony Realu”, podsumował