Zrobić to co należy – Zapowiedź spotkania Al Jazira – Real Madryt

Ma być szybko i łatwo. Takie panuje wyobrażenie wśród kibiców Realu Madryt. Nie ma się jednak czemu dziwić, bo Królewscy podejmują zespół, który znajduje się w tymże Mundialu, tylko poprzez bycie gospodarzem.

Królewscy w przeszłości pięciokrotnie zdobywali miano Klubowego Mistrza Świata. W ostatnich trzech latach, Los Blancos dwukrotnie zdobywali te trofeum, a już dzisiaj zaczną drogę, której celem jest obronienie tego tytułu. Co więcej żaden inny klub nie zdołał obronić końcowego trofeum, więc Real Madryt stają przed kolejną szansą na zapisanie się w annałach historii. Podopieczni Zidane’a z pewnością są w dobrych nastrojach po rozgromieniu Sevilli i chyba nikt nie spodziewa się, aby wynik dzisiejszego spotkania był inny, niż zwycięstwo Realu Madryt.

Kim jest dzisiejszy rywal Realu Madryt? Al Jazira, aktualny Mistrz Ligi Zjednoczonych Emiratów Arabskich występuje na klubowym Mundialu w roli gospodarza. W meczu ćwierćfinałowym podopieczni Henk ten Cate’a pokonali nowozelandzki Auckland City 1:0 po golu Romarinho. Al Jazirę prezentuje aktualnie Lassana Diarra, były piłkarz Realu Madryt. Francuz nie zagra jednak przeciwko swojemu staremu klubowi, gdyż z powodu kontuzji nie został on zgłoszony do rozgrywek.

Królewscy oczywiście nigdy nie mieli okazji mierzyć się z Al Jazirą, więc dla obu zespołów będzie to pierwsze oficjalne spotkanie przeciwko sobie.

Bukmacherzy są praktycznie pewni zwycięstwa Realu Madryt, a kursy prezentują się następująco:

Al Jazira – 22,00 zł

Remis – 13,00 zł

Real Madryt – 1,05 zł.

Mecz Al Jazira – Real Madryt już dzisiaj o 18 czasu polskiego. Transmisje ze spotkania przeprowadzi kanała TVP Sport.