Real Madryt mimo trudnego początku meczu, pewnie pokonał Real Sociedad 4:1. Szkoleniowiec Królewskich, Carlo Ancelotti był zadowolony z postawy swoich podopiecznych, szczególnie za ich wielką determinacje mimo straty gola w pierwszych sekundach meczu.

– Nie zaczęliśmy zbyt dobrze tego spotkania i szybko straciliśmy gola. Tak samo było w Kordobie i przeciwko Atletico w Pucharze Hiszpanii. Musimy to poprawić. Potem było już lepiej i zaczęliśmy grać odważnie.W drugiej części meczu byliśmy bardzo dobrze zorganizowani i nasza gra była o wiele lepsza – stwierdził włoski trener Realu, który pochwalił też grę Karima Benzemy, autora dwóch goli.

– Benzema zagrał fantastyczny mecz. Sposób w jaki zdobył dziś gole potwierdza jego wielkie umiejętności. Ma świetny strzał, ale świetnie pomaga też zespołowi w grze. Nie ogranicza się tylko do gry w ofensywie, ale porusza się bardzo dobrze również na innych pozycjach i ma świetną jakość. W dużej mierze dzięki niemu mieliśmy wiele szans i strzałów na bramkę.