Carlo Ancelotti wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem z Getafe. Oto jej część:

– Nadal nie prowadziłem z klubem żadnych rozmów. Myślę więc wciąż, że jestem trenerem Realu Madryt, dopóki klub poinformuje mnie, że jest inaczej. W niedzielę lub poniedziałek spotkamy się i porozmawiamy o mojej przyszłości, a także klubu.

– Forma fizyczna zespołu? Jesteśmy teraz w lepszej formie, niż pod koniec ubiegłego sezonu mimo, że mieliśmy problem w lutym z kontuzjami kluczowych piłkarzy jak Ramos, Modrić i James. 

– Florentino Perez? Zawsze miałem z nim dobre relacje, ale teraz musi podjąć ważną decyzję. Nawet jeśli odejdę, to i tak będę nadal utrzymywał z nim relacje. Jeśli zostanę, fantastyczne, ponieważ tego chcę. Jeśli tak się nie stanie, to będę miał w pamięci te dwa lata, które tutaj spędziłem. 

– Pogba? Jest wielkim piłkarzem, jest młody i będzie miał niesamowitą przyszłość. Nie wiem, czy będzie on dobrym transferem dla Realu. On mógłby być dobrym transferem dla każdego klubu. Jest jednym z najlepszych młodych piłkarzy w Europie. 

– Kroos i James? Mieli dobry sezon. Przede wszystkim dlatego, że był to ich pierwszy sezon w Madrycie. Zaadaptowali się i pomogli zespołowi. Real pozyskał dwóch bardzo ważnych graczy na przyszłość. 

– Ostatni mecz w sezonie? Chciałbym być na ławce, ale zawieszono mnie z powodów, które nie są mi znane. 

– Cristiano? Nie wiem, ile już zdobył dla nas bramek, straciłem rachubę. Zrobił dla drużyny wszystko, co mógł. Nie mogłem go prosić o coś więcej.