Carlo Ancelotti wziął udział w konferencji prasowej o wczorajszym meczu. Oto jej część:

– Mogliśmy zagrać lepiej, staraliśmy się grać skutecznie i z jakością. Chcieliśmy kontrolować mecz, ale mieliśmy pecha przy kontrataku, po którym padła bramka na 2:1.

– 1:1 byłoby dobrym rezultatem. Zagraliśmy ofensywnie, ale trudno było znaleźć wolne miejsce przy tak bardzo niebezpiecznie grającym Juve. Są w tej chwili w świetnej formie. W poprzednim sezonie graliśmy przeciwko nim w fazie grupowej, a teraz w półfinale. W defensywie są bardzo dobrze zorganizowani i trudno jest znaleźć sposób na to, by ich rozbić, to wymaga cierpliwości. Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku, ale jesteśmy pewni, że możemy odrobić straty na Bernabeu.  

– Zagraliśmy bardzo dobrze w etapach, pokazując cierpliwość i tworząc sobie mnóstwo okazji strzeleckich po pierwszych 15 minutach pierwszej połowy. Musimy powtórzyć to w następnym meczu. 

– Ramos? Popełniliśmy dzisiaj więcej błędów niż zwykle, nie tylko Sergio. Mieliśmy problemy w defensywie, ponieważ Juventus zakładał wysoki pressing na nas. Zagrał dobrze, tak jak w poprzednich meczach. 

– Bale? Zmieniłem go, ponieważ był zmęczony i wciąż wraca po kontuzji. On jest dla nas zbyt ważny, a kiedy zawodnik jest zmęczony, to jest ryzyko wystąpienia kontuzji, więc wolałem uniknąć takich problemów.