Carlo Ancelotti wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej przed jutrzejszym meczem z Almerią w ramach 34. kolejki Primera Division. Włoch potwierdził ostatnie doniesienia mediów odnośnie rotacji i jutro od pierwszych minut wystąpią Jese i Navas. 

– Każdy mecz jest dla nas teraz sprawą życia i śmierci. Z takim podejściem przystąpimy do tego spotkania z Almerią. To będzie bardzo ważny, ale też trudny i wymagający mecz. Wkraczamy w tę fazę sezonu, w której każde nasze spotkanie decyduje o przyszłości. 

-Jesteśmy skoncentrowani na tym pojedynku i jesteśmy świadomi tego, jak trudne zostały nam do rozegrania mecze. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy. Drużyna jest w dobrej formie, gra dobrze i możemy grać z pełną intensywnością do końca sezonu. 

– Almeria? Zmieniła swój styl gry po przyjściu nowego trenera. Teraz mają lepszą kontrolę nad piłką i ostatnio uzyskali kilka dobrych rezultatów. Są aktualnie w dobrej formie, a mecze z drużynami, które walczą o utrzymanie są trudne. 

– James? Zaskoczył nas wszystkich. Ma wielką jakość i dobrze wszedł do zespołu. Występował na wielu różnych pozycjach i rozgrywa bardzo dobry sezon. Dużo pomógł zespołowi, jest bardzo skromnym zawodnikiem. Jest świeży i jego pauza w grze spowodowana kontuzją bardzo mu pod tym względem pomogła. James jest niezwykle utalentowanym zawodnikiem i jest wytrzymały fizycznie, czego często brakuje utalentowanym piłkarzom. 

– Keylor Navas? Zagra jutro od pierwszych minut. Nie potrafię wytłumaczyć tego, że zawsze gra na Bernabeu. Przy wystawianiu go nie myślałem o tym, czy jest to mecz domowy czy wyjazdowy. Może grać na każdym stadionie. 

– Jese? Najpierw nie miał on czasu na grę, ponieważ zmagał się z poważną kontuzją, a później czekała go ogromna rywalizacja. Jest on teraz gotowy do gry i jutro zagra. 

-Powrót Bale’a i Modricia? Sądzimy, że Bale wróci na mecz z Sevillą. Będzie trenował indywidualnie dzisiaj i jutro, a potem wróci do treningów z drużyną. Benzema natomiast wróci do treningów z drużyną w niedzielę. Uda się do Turynu samolotem i autobusem, tak jak reszta drużyny. Nie jest on w pełni gotowy, ale potrzebujemy go w tym półfinale, tak samo jak całej drużyny.

– Odegaard, Mayoral i Diego Llorente są w kadrze na mecz. Dwóch z nich zasiądzie na ławce i mogą zagrać. 

– Atletico to profesjonalna drużyna i jestem przekonany, że w meczu z Barceloną wyjdą po zwycięstwo. Nie mam żadnych wątpliwości co do poziomu profesjonalizmu klubu i trenera.