Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti pojawił się dziś w sali prasowej, gdzie w towarzystwie mediów opowiedział o najbliższym, rewanżowym meczu Królewskich z Atletico Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

– Mamy ogromny entuzjazm i podobnie jak fani wierzymy, że możemy razem wygrać tę grę. Moi zawodnicy są dobrze przygotowani i mają odpowiednią świeżość, aby pomóc zespołowi. Postaramy się zagrać najlepiej jak tylko potrafimy i wygrać ten mecz. W pierwszym meczu zagraliśmy bardzo dobrze i musimy starać się to powtórzyć – stwierdził Ancelotti.

– To będzie bardzo intensywny mecz. Atletico z pewnością nie będzie spieszyć się ze zdobyciem gola, my też nie. Chcemy grać dobrze od pierwszej do ostatniej minuty. Gramy na własnym stadionie i jest to nasz atut w drodze do półfinału. Mam najlepszą drużynę na świecie i ufam moim zawodnikom – dodał włoski trener.

Ancelotti wypowiedział się także na temat kontuzji w zespole oraz o dłuższej przerwie Karima Benzemy.

– Musimy żyć z urazami. Podobnie było w zeszłym roku. Mimo to zespół wciąż jest silny, mamy szeroki skład, a piłkarze są dobrze przygotowani. Mamy ogromną motywację i cieszymy się meczem z Atletico ponieważ traktujemy go jako szansę na półfinał.

– Karim doznał urazu we wtorek. W piątek wydawało się, że wszystko jest dobrze, ale pojawiły się problemy. W sobotę i niedziele sytuacja nie poprawiła się. Okazało się, że uraz Karima jest poważniejszy i nie wróci od razu.