Carlo Ancelotti wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem z Juventusem Turyn. Oto jej część:

Carlo Ancelotti o gwizdach na Casillasa:

– Każdy trener czuje to, gdy kibice gwiżdżą na jego zawodnika, ale Casillas jest doświadczony. Gwizdy nie wpłyną na niego, będą go jeszcze bardziej motywować. 

Carlo Ancelotti o możliwym odejściu Casillasa:

– Każdy musi myśleć o swoich decyzjach. Cały czas powtarza, że chce tutaj zostać. Ma on zaufanie trenera i kolegów z drużyny. Jest gwarancją. 

Carlo Ancelotti o gwizdach na Ronaldo:

– Czasami to rozumiem, bo błędy się zdarzają. Czasami jednak są one dla mnie niezrozumiałe. Dotyczy to Casillasa i Cristiano. Jutro będzie inaczej. Wszyscy wiedzą, jak ważny jest ten mecz. Było tak przed meczem z Bayernem i Atletico. Wszyscy kibice będą jednością. 

Carlo Ancelotti o Benzemie:

– Benzema ma się dobrze i jest dostępny na 100%. Może zagrać od początku albo wejdzie z ławki. Chicharito spisuje się bardzo dobrze w ofensywie, a Benzema sprawia, że cała drużyna gra lepiej. On wraca do zdrowia i ma za sobą miesiąc bez gry i to jest moja wątpliwość. Nie wiem, czy skorzystam z jego jakości czy w drugiej połowie, gdy tempo będzie niższe. Daje on nam możliwość bardziej skutecznej gry.

Carlo Ancelotti o mankamentach w grze w zremisowanym meczu z Valencią:

– W większości ostatnich rozegranych meczach, przeciwko Valencii i Sevilli, zespół grał dobrze, ale zabrakło koncentracji przy małych detalach. Musimy zagrać z większą intensywnością niż w pierwszym meczu. 

Carlo Ancelotti o możliwym wystawieniu Ramosa w lini pomocy:

– Nie wykluczam tego. Jest to jedna z możliwości. 

Carlo Ancelotti o ustawieniu autobusu przez Juventus w jutrzejszym meczu:

– Nie będzie żadnego autobusu. Nie zmienią swojego stylu gry w tym meczu. Są przyzwyczajeni do dobrego futbolu. Dla nas nic nie zmienia to, czy zagrają trzema obrońcami czy czterema.